BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN İSTEDİ MAHALLELERDE ACİL İHTİYACI OLANLAR TESPİT EDİLECEK

Isparta Muhtarlar Derneği, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in isteği doğrultusunda koronavirüs sürecinde işini kaybedip dara düşenler tespit edilecek.

 Muhtarlar Derneği Başkanı Büyükleblebi, bu konuda şu açıklamayı yaptı:

 “Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın bizlere talimatları var. Bu istekleri yerine getirmek için 44 mahallemizde sahada çalışıyoruz. Belediye Başkanımız, muhtarlardan saha tespiti konusunda bir çalışma istedi. Darda ve sıkıntıda olan vatandaşlarımızın tespiti ve Belediyeye bildirilmesi konusunda çalışıyoruz. Sayın Belediye Başkanımız bu konuda çok duyarlı. Dara düşen vatandaşın mutlaka Belediyeye bildirilmesini istiyor.

Şu anda tüm muhtarlarımıza söylendi. Vatandaşlarımız muhtarına gitsin, müracaat etsin. Bizim atladığımız, ulaşamadığımız olabilir. Çalışırken işsiz kalan mahalle sakinlerinin tespiti için çalışıyoruz. Bu tespiti yaptıktan sonra Isparta Belediyemize bildireceğiz. Koronavirüs olayından sonra işsiz kalan, dara düşen sakinlerimizin tespitini yapıyoruz. 44 mahallede bir tespit yapacağız. Şu an en çok ihtiyacı olan acil ihtiyacı olan vatandaşlarımızı tespit etmeye çalışıyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok duyarlı. Bizimle devamlı irtibat halinde. Bizden sürekli bilgi alıyorlar.

DEVLETİMİZE YARDIMCI OLALIM

Gökçay benim muhtarlığım hudutlarında. Gökçay’a gelen-giden çok oluyor. Ama Emniyet güçlerimiz girişleri kapattı. Gelen vatandaşlarımızı uyarıyor. Isparta’da öncelikle sağlık personelimiz başta olmak üzere Valiliğimiz, Belediyemiz, Emniyetimiz ve diğer kurumlarımız özveri ile çalışıyor. Ama bizler de vatandaş olarak sorumluluklarımızı yerine getirip, onlara kolaylık sağlamalıyız. Mesire yeri giriş yasağı 10 gün önce gelmesine rağmen hala gelenler oluyor. Koronavirüs ile mücadelede emek veren kurumlara ve kişilere vatandaş olarak yardımcı olmak zorundayız.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER