Bozulan Yollar Onarılıyor

Yalvaç Belediyesi doğalgaz hatlarının döşenmesi için kazılan yolların onarımına başladı. Gaz kaçağı olup olmadığının kontrolünden sonra toprakla kapatılan hatların üstüne asfalt kaplama ve kilit taş döşeme işlemlerini başlatan Yalvaç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kış gelmeden çalışmaların tamamlanmasını hedefliyor.

Yaz boyunca çalışmalar nedeniyle toz ve toprakla boğuşan ilçe halkı artık bu dertten kurtuluyor. Her nimetin bir külfeti olduğunu ifade eden Yalvaçlı okurlarımız, ‘Dört gözle 5 yıldır beklediğimiz doğalgaz nihayet geldi. Tabi hat döşenmesi için her yer kazıldı. Hal böyle olunca biraz sıkıntı çektik, toz yuttuk ama bu kış doğalgaz ile ısınmaya başlayınca tüm bu dertlerimz geride kalacak’ sözleri ile çalışmaların başlatılmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de geçtiğimz günlerde yaptığı bir açıklamada, ‘Doğalgaz hatlarının geçtiği yerlerde yollara neden asfalt dökülmediği yönünde eleştiriler alıyoruz. Halkımızın burada gözden kaçırdığı bir husus var. Hat döşendikten sonra gerekli gaz kaçağı kontrolleri yapılmadan çalışma yapamıyorsunuz. Biz ilgili şirketten onay aldıktan sonra buralarda asfalt çalışması yapabiliyoruz. O zaman bu zaman. Şimdi neresi biterse hemen orada ekiplerimiz asfalt ise asfalt kilit taş ise taş döşeyerek tozdan topraktan kurtarıyoruz’ demişti.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER