BUGÜN 19.00’DA  HALI SAHALAR KAPANMASIN  TWEETİ ATACAKLAR

Türkiye genelinde 12 bin halı saha kapatılırken bugün Türkiye genelinde aynı anda 12 bin halı saha işletmecisi, “Halı Sahalar Kapanmasın” Tweeti atacak. Saat 19.00 da yapılacak Tweet uygulamasına Isparta Halı Sahalar Birliği de katılacak.

İşte o açıklama:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Normalleşme sürecinde 28 Mayıs 2020 günü; ‘’Spor Tesisleri ve Spor Tesislerinin içindeki Tesisler saat 24.00’a kadar çalıştırılacaktır.’’ Genelgesi üzerine Spor tesislerimizi Fiziki ve Hijyen şartlarına göre borç, harç bularak faaliyetlere açıldı. 75 gündür kapatılan 12.000’e yakın Halı saha Tesislerimiz 1 Haziran’da işbaşı yaptıktan sonra 2 Haziran’da tekrar kapatıldı. Devlet büyüklerimizden mağduriyetimizin giderilmesi için çağrıda bulunuyoruz.

#Halısahalaracılsın

@gençliksporbak

@TC_icisleri

@RTErdoğan

@suleymansoylu

@TFF_Org

Türkiye geneli 12 bin Halı Saha  kapandı ve şuan bir gurup kuruldu 400 kişi oldu grupta TÜRKİYE deki HALISAHALAR saat 19,00 da tweet atacaklar. Türkiye'deki halı sahacılar olarak, ülkemizin ve tüm dünyanın içinden geçtiği bu çok zor süreci, 14 mart 2020'de alınan tedbirler kapsamında yayınlanan genelge ile spa ve spor tesislerinin kapatılması başlığında  tüm halı saha işletmeleri kapatılmıştı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 28 Mayısta yaptığı açıklamada da  belirttiği üzere 1 Haziran'da kapatılan spor tesislerinin açılacağı belirtildi, içişleri bakanlığı 30 mayısta aynı şekilde ilgili genelgeyi yayınladı.

 

Sonrasında yayınlanan ek bir duyuru ile,

Spa,havuz,sauna gibi direk temasın olduğu yerler açık kalırken,

sadece onlara nazaran temasın çok daha düşük olduğu sadece halı sahaların

kapatılması ülkemizdeki halı saha işletmecileri ve

milyonlarca halı saha oyuncusu tarafından büyük üzüntüye

sebebiyet vermiştir.

 

Devlet büyüklerimizden, diğer sektörler gibi,3 aya yakın süredir ekonomik olarak çok zor dönemler geçiren ve varlığını devam ettirmekte zorlanacak noktaya gelen, ülkemizin sivil spor alanı ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan halı saha sektörümüzün paydaşları olarak,

normalleşmenin aktif olarak hayatımızı kapsadığı bu sürecin

içine dahil edilmemizi, uygun görülecek her türlü tedbire tam anlamıyla uymak şartıyla,

halı sahalarımızın tekrar açılmasını rica ediyoruz.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER