‘’BURADA ÖNLEM YOK İŞİ CİDDİYE ALAN YOK’’

FRANSA’DA YAŞAYAN ISPARTALI HEMŞEHRİMİZ:

‘’BURADA ÖNLEM YOK İŞİ CİDDİYE ALAN YOK’’

[21:08, 07.04.2020] Soner Toros: Fransa’nın Rumilly şehrinde yaşayan Ispartalı hemşehrimiz Ahmet Selam, Soner  Toros’un instgram canlı yayınına (son32isparta) katıldı. Fransa’daki koronavirüs gündemini değerlendiren Ahmet Selam, Avrupa’nın en büyük şehirlerinden birisi olmasına rağmen maske dahi bulunamadığını söyledi. Fransa’da koronavirüsün ciddiye alınmadığını ve önlem alınmadığını belirten Selam, “biz Türkiye’yi takip ediyoruz. Çok güzel tedbirler alınıyor ve uygulanıyor. Türkiye’nin aldığı tedbirler ve önlemler doğrultusunda biz de burada uyguluyoruz. Türk vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Evden çıkmıyoruz, kendimizi izole ediyoruz. Fransa’da önlem yok. Kararlar var, tedbirler var ama uygulamada yok. Kimse uygulanıp, uygulanmadığını denetlemiyor. Birlik ve beraberlik yok. Birlik olmayınca bu hastalıkla mücadele zayıf kalıyor. Türkiye’de birlik ve beraberlik var. Birlik ve beraberlik bu mücadeleyi başarılı kılar. Türkiye’de her şey buradan daha güzel. Burada maske bile bulamıyoruz. Türkiye’de her eve haftada 5 maske ücretsiz olarak dağıtılıyor. Burada parayla bulamıyoruz” dedi.
 
FRANSA’DA DURUM
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 78'e yükseldi.
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, virüs tespit edilen kişi sayısı son 24 saatte 1873 artışla 70 bin 478'e ulaşırken, bakımevlerinde 22 bin 361 kişinin Kovid-19'a yakalanmasıyla ülkede toplam vaka sayısı 92 bin 839 oldu. 

Kovid-19 taşıyanlar arasında yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı 140 artışla 6 bin 978'e ve iyileşen kişi sayısı da 16 bin 183'e çıktı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER