CESUR ÖĞRENCİLERE DESTEK VERDİ

Isparta İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’unda yer aldığı binlerce öğrenci “#ıspartaöğrencinesahipçık” hashtagı ile Gençlik ve spor bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na seslendi.

Uzun zamandır ülkemizi etkisi altında korona virüs tedbirleri kapsamında okulların kapatılması ile Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde eğitimini gören öğrenciler memleketlerine gitmişti. Yurt ve Apratlarda kalan öğrencilerden kalmadıkları günlere ücret istenilmesi öğrencileri harekete geçirdi.

SDÜ Öğrenci Konseyi Grubu, coronavirüs nedeniyle üniversitenin tatil edilmesinin ardından apart ve yurtların boş kaldığını ve bu sürede öğrencilerin ücret ödenememesi için sosyal medyada destek çalışması başlattı.

Twitter Üzerinden “#ıspartaöğrencinesahipçık” hashtagı Açıldı

Isparta İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur ise öğrenci ve aprat sahiplerine destek vermek amacıyla Gençlik ve spor bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na seslendi. Cesur ''Sayın Bakanım  ailelerinin Corona Pandemisi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntılar, evlatlarını da zora soktu. Üniversite öğrencilerimiz için desteklerinizi bekliyoruz. Fazladan bir kredi neden olmasın?Yemek ücreti de alınmasın bu süreçte! Onlar bizim geleceğimiz!.'' dedi

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER