ÇOCUKLARDA BESLENMENİN ÖNEMİ

Çocukluk yalnızca fiziksel gelişim değil, aynı zamanda duygusal gelişiminde yaşandığı ve hayat boyu sürecek davranışların tümüdür.
Özellikle beslenme açısından bu dönem oldukça önemlidir. Isparta’da mesleğini sürdürmekte olan Isparta Diyetisyen’i Rumeysa TÜRK; çocuklarda yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak büyüme ve gelişme bozuklukları, hastalıklar, okul başarısında, düşme, zayıflık veya obezite gibi görülebilecek durumlar için özel sağlıklı beslenme danışmanlığı vermeye devam etmektedir.
ÇOCUKLARA DİYETİSYEN DEMEYİN!
Diyetisyen Rumeysa TÜRK , bu noktada yasaklar koymadan, çocukların üstlerinde baskı uygulamadan,  sevdiği besinleri tüketerek, hoşlanmadığı besinleri farklı tarif sunum ve oyunlarla hayatlarına kazandırmayı hedeflenmektedir.
Diyetisyen Rumeysa TÜRK , bu süreci oyunlaştırarak, Isparta’daki ofisinde bire bir çocuklarla zaman geçirip sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması ve bu alışkanlığı ömür boyu devam etmesi için çalışmaktadır.
İLAÇSIZ DA İYİLEŞEN ÇOCUKLAR
Çocukluk döneminde sık sık karşılaşılan demir eksikliğine bağlı kansızlık, vitamin eksikliği, iştahsızlık gibi durumlar Rumeysa hanım ile beraber ilaç desteğine gerek kalmadan doğru şekilde beslenme ile çözüme kavuşmaktadır.
COVİD SÜRECİNDE ÇOCUKLARDA BESLENME
Yanlış ve yetersiz beslenme çocuklarda bağışıklığın zayıflamasına neden olmaktadır.
Içinde bulunduğumuz bu durumda çocuklarımızı hem korumak hem de sürekli evde kalmaya bağlı olarak hareketsizlikte kilo artışını önlemek için Rumeysa TÜRK bu anlamda hem Isparta merkezde bulunan ofisinde yüz yüze hem de il dışında olan danışanlarına online hizmet vermeye de devam etmektedir.
İletişim ve ücretsiz ön görüşme için:
Adres: Hızırbey, 111. Cd. No:95 kat:5, 32100 Isparta Merkez/Isparta
Telefon: 0541 591 39 16
Instagram & Facebook : @hayatintadiicin ( Güncel bilgiler için takip etmeyi unutmayın. )
https://www.hayatintadiicin.com/

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER