DİJİTAL ÇAĞDA 2 YILDA ALINACAK MESAFE 2 HAFTADA ALINDI

SDÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Turhan, koronavirüs sürecinin Türkiye’nin dijital çağ geçişinde katalizör görevi üstlendiğinin altını çizdi.

 

Çalışmalarını ve yayınlarını dijital çağ üzerine yapan SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Turhan, içinde bulunduğumuz dijital çağı anlattı. 2 yılda tam anlamıyla girilecek dijital çağ için 2 haftada önemli bir mesafe alındığını belirten Turhan, Soner Toros’un (son32ispartaInstagram) Canlı Yayını’nda şu açıklamalarda bulundu:

DİJİTAL DÖNÜŞÜM

“Koronavirüs dijital çağa geçişi hızlandıran bir katalizör oldu. Toplumsal yapı sürekli değişim ve dönüşüm içinde. Böyle bir şeyi ilk defa yaşamıyoruz. Biz ilkel toplumdan, tarım toplumuna, tarım toplumundan sanayi, şimdi de günümüzde bilgi toplumu haline geldik. 10 bin yılda tarım, 300 yılda sanayiyi gerçekleştirdik. Ama 30-40 yıl içinde korkunç bir değişim gerçekleşti. Özellikle 2000 yılından sonra artarak devam eden bir dijital dönüşümden söz edebiliriz.

Bu süreç hızlandırıcı bir etki yaptı. İş buraya gidiyordu zaten. Hiç olmayacak bir şey değil. Biz mesela 2-3 yıl içinde uzaktan eğitime geçme hedefimiz vardı. Siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü olarak videokonferans ile ders yapacak hale, derslerin içeriğini bu alana aktarmak için çalışıyorduk. 2-3 yıl içinde geçmeyi planlarken 2 hafta içerisinde geçtik. Herkes bu kadar hazırlıklı yakalanmadı. Biz biraz daha hazırlıklıydık. 2 senede alınacak mesafe 2 haftada alındı.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER