DOĞALGAZ BEKLEYEN İLÇELER İÇİN EPDK’DAN ÖNEMLİ KARAR

Milletvekili Recep Özel, EPDK’nın ilçelerde 20 bin nüfus şartı için bir değişikliğe gittiğini, ilçelerin özel durumlarına göre, nüfus şartı aranmadan doğal gazın getirilebileceğini belirtti.

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Eğirdir başta olmak üzere doğalgaz bekleyen ilçeler için  müjdeli bir haber verdi.
Son32’ye açıklamalarda bulunan Isparta Milletvekili Recep Özel, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu Yönetmeliğinde yapılan bir değişiklikle ilçelerin özel durumlarına göre, nüfus şartı aranmadan doğal gazın getirilebileceğini, Eğirdir'in özel bir konuma sahip olması nedeniyle bu karardan yararlanabileceğini söyledi.
Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun yönetmelikte bir değişiklik yaptığını ve kararın Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyleyen Özel, ilçelerde 20 bin nüfus şartı için bir değişikliğe gidildiğini, ilçelerin özel durumlarına göre, nüfus şartı aranmadan doğal gazın getirilebileceğini belirtti.
Eğirdir ilçesinin de özel bir konuma ve değerlere sahip olduğunu ifade eden Milletvekili Özel, Eğirdir'in tarihi ve turizm açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu, yaz aylarında nüfusunun 50 binlere yaklaştığını, stratejik bir öneme sahip olan Eğirdir Gölü'nün korunması da göz önüne alınarak doğalgaz için müracaat edilebileceğini bildirdi.
Eğirdir Belediyesinin Isparta Valiliğine, Eğirdir'in özel durumlarını açıklayan bir yazı ile başvurabileceğini ve Valilikten alınacak yazı ile Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'na müracaat edileceğini söyleyen Milletvekili Özel, böylelikle Eğirdir'in de doğalgaz için listeye dahil edileceğini, Torosgaz ile yaptıkları görüşmelerde, Torosgaz'ın Eğirdir'e doğalgaz getirilmesine olumlu yaklaştıklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER