EMRESPOR BİNİCİLİK KULÜBÜ SPORCULARI YAZILI SINAVDA TER DÖKTÜ

-Binicilik Yazılı Sınavları yapıldı

    Türkiye Binicilik Federasyonu, Binicilik Temel Biniş Teknikleri, Engel Atlama ve Lisans Sınavlarını Isparta’da gerçekleştirdi. Emrespor Kulübü sporcularının yanı sıra Bucak ve Niğde Bor’dan da gelen binicilik sporcuları yazılı sınavda ter döktüler. Emrespor Akademi’de gerçekleştirilen yazılı sınavlara 31 kişi katıldı.
    Türkiye Binicilik Federasyonu Koordinatörü Hüsamettin Aydın’ın liderliğinde yapılan sınavlar maske-mesafe ve hijyen kuralığına göre gerçekleştirildi.
    Emrespor Binicilik Kulübü Sorumlusu Aslıhan Özdemir, sınavlarla ilgili bilgi verdi.  Emrespor olarak Binicilik Kulübü faaliyetlerini  hızlandırdığını beliretn Özdemir, “Bugün Temel Biniş Teknikleri, Engel Atlama ve Lisans Sınavı yapıldı. Bugün öğrencilerimiz belgelerini alacaklar. Sınava 31 kişi katılıyor. Emrespor Kulübü sporcularımızın yanı sıra Bucak’tan, Niğde Bor’dan gelenler var.
Kişilerin branşları farklı farklı. Bir kısmı engel atlama ve atlı dayanıklılık.
Uygulama sınavlarının bir kısmını yaptık. Şu an yazılı sınav yapacağız. Sınavları Emrespor Akademi Dershaneliklerinde yapıyoruz” dedi.
Emrespor Akademinin  9 ay önce oluştuğunu ve kulüpleştiğini belirten Özdemir ,”Kulüp olarak Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanlığı’na bağlıyız. Klinik eğitimi yaptık. Isparta’da binicilikle ilgili ilkleri yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER