Halı saha işletmecileri zor durumda

‘KARAR VERİCİLER KONUYU YENİDEN DEĞERLENDİRMELİ’

Demirköprü Halısaha İşletmecisi Ahmet Tevfik Katırcıoğlu, Isparta’daki halısaha işletmecileri adına yaptığı açıklamada daha önce kapalı olan tüm spor merkezlerinin açıldığını belirterek, halı sahaların durumunun yeniden değerlendirilmesini istedi.

Koronavirüs sebebiyle ilimizde birçok işletme faaliyetlerini durdurmuştu. Normalleşme süreciyle birlikte kafeden restouranta, hatta düğün salonuna kadar birçok işletme yeniden hizmete başladı. Fakat uzun bi süredir kapalı tutulan halı sahalarla ilgili henüz olumlu bir karar alınmış değil.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Demirköprü Halısaha İşletmecisi Ahmet Tevfik Katırcıoğlu, tüm halı saha işletmecilerinin ekonomik olarak zorluk çektiğini söyledi.

Katırcıoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Bilindiği üzere halı sahalar uzun bir süredir kapalı tutuluyor. İlimizde birçok işletme tekrar hizmete başladı. Bilindiği üzere özel teşebbüse ait şehir merkezlerinde ve otellerde, daha önce kapalı olan spor merkezleri açılmış durumdadır. Söz konusu Spor merkezleri kapalı alanlar olmasının yanı sıra yüksek bir doluluk oranında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ortalama 1500 metrekare, yanları açık, hava sirkülasyonunun tam olduğu bir ortamda 14 kişinin paslaşarak oynadıkları halı saha futbolunun benzer spor faaliyetlerine göre daha az riskli olduğu görüşündeyiz.

Kaldı ki bu oyunda diğer oyunlara göre kişi başına düşen birim alan çok daha fazladır. Bugün gelinen noktada;ülkemiz genelinde 10 bin halı saha işletmesi, ve buralarda çalışan 30 bin kişinin yanı sıra spor okullarında faaliyet gösteren 50 bin personel,  ekonomik açıdan boğulmakta olup, çok zor günler geçirmektedir.

Bütün bu nedenlerden dolayı durumumuzun karar vericiler (Bakanlar Kurulu, Valilik Makamı veya Hıfzıssıhha Kurulu) tarafından yeniden değerlendirmesi uygun olacaktır.

Bu zor durumdan kurtulmamız için tesislerimizin bir an önce faaliyete açılması ve durumun ilgili makamlarca takip edilerek ona göre nihai kararın verilmesinin uygun olacağı düşüncesindeyiz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER