HALK İSTİYOR, BELEDİYE ÜCRETLİ OTOPARKI YENİDEN BAŞLATIYOR

Isparta Belediye Meclisi, ücretli otopark uygulamasının yeniden başlaması için imar yönünden yeni düzenlemeler yaptı. Meclis oybirliği ile ücretli otoparkın yeniden başlamasını öngören düzenlemeyi kabul etti. 15 gün sonra cadde ve sokaklardaki otopark kargaşası bitecek.
 
2 şahsın mahkemeye başvurması nedeniyle iptal edilen ücretli otopark uygulamasında önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce ücretli otopark uygulamasının yeniden başlayacağını açıklayan Başkan Başdeğirmen, bu yönde gerekli yasal adımlarını attı. Belediye Meclisi, imar komisyonun hazırladığı rapor doğrultusunda mahkemenin tespit ettiği eksiklikleri giderdi. İmar yönünden yeni düzenlemeler yapıldı. 15 günlük askı sürecinden sonra ücretli otopark uygulaması yeniden başlayacak.
 
Mecliste AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Bağımsız üyelerin evet oyu ile kabul edilen İmar Komisyonu kararı şöyle:
 
“Isparta Şehir Merkezi, yol üstü otopark alanlarının belirlenmesine yönelik ilgili kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak hazırlanan, analiz, teknik altyapı etki değerlendirmesi raporu ile belirlenen ve bu alanlarda yapılmış yapıların yüzde 70’inin 1985 ve otopark yönetmeliği öncesinde yapılaşmış olduğu, ayrıca parsel büyüklüklerinin kendi içinde otopark yapmaya müsait olmadığı için bu alanlarda oluşan trafik sorununun ve otopark ihtiyacının düzenlenmesi için şehir merkezinde yer alan, Mimar Sinan Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, 1601 Sokak, Antalya Yolu, 119 Cadde, Hastane Caddesi, 6 Mart Caddesi, Hükümet Caddesi, 111 Cadde, Cumhuriyet Caddesi, 113 Cadde, 1109 Sokak mevkilerinde belirlenen alanlarda yol üstü araç park yerlerinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planına işlenmesi komisyonumuzca uygun bulunmuştur.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER