HAYALLER GERÇEK OLDU

TEŞEKKÜRLER ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, göreve geldiği günden bu yana spora ve sporcuya destek veriyor. Seçim öncesi verdiği sözleri tek tek yerine getiren Başkan Başdeğirmen, Isparta’daki amatör 23 takıma toplamda 115 bin TL destek vermişti. Amatör kulüplerin yanında olduğunu hissettiren Başdeğirmen, sorunları bir bir dinledi, çözümü için de elinden gelen gayreti göstermeye başladı. Nitekim, bu yaklaşım amatör kulüpler için Isparta spor tarihi açısından önemli bir adım oldu. Geçmiş yıllarda amatör kulüpler unutulmuş, kaderine terk edilmiş ve verilen yüzlerce sözler tutulmamıştı ama amatör spor kulüplerinin makus talihi Başdeğirmen ile değişti. Verilen destek her ne kadar kulüpler için bir nefes niteliği taşısa da bundan daha önemli bir şey vardı; o da Şükrü Başdeğirmen’in onların yanında olduğunu göstermesiydi.

Başkan Başdeğirmen, şehrimizin profesyonel ligdeki tek temsilcisi Isparta 32 Spor’a belki de şu ana kadar ki en büyük desteği veren Belediye Başkanı olarak tarihe geçti.  Yıllarca futbol macerasını sürdüren Isparta 32 Spor’un kendine ait bir takım otobüsünün bulunmaması her kesim tarafından eleştiriliyordu. Futbolcular, ilçe belediye, Isparta Belediyesi ve o hafta müsait olan otobüsle uzun yolculuklar yapıyor, konforsuz otobüsler nedeniyle maça çıkmadan yorgun düşüyordu. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, pembe-yeşilliler profesyonel lige çıksa da çıkmasa da bu eksikliği gidereceğine dair söz vermişti. Aslında kimse ondan otobüs talebinde bulunmamıştı ama o, bu eksikliği pazar günü itibariyle giderdi. Başdeğirmen, Isparta 32 Spor yönetimine otobüsün anahtarını teslim etti.

Bu arada otobüsün dış kaplaması da bir hayli güzel düşünülmüş.  Üst lig takımlarının konforunda olan  otobüste şehrin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gül, lavanta, Eğirdir Gölü, Davraz ve Atabey Ertokuş Medresesi’nin görsellerine yer verildi. Şehrin tarihi ve turizm değerlerinin yer aldığı giydirmeyle takım otobüsü böylelikle gittiği illerde Isparta’yı tanıtmış olacak. Bu Isparta turizmine de kuşkusuz büyük katkı sağlayacaktır.

Başdeğirmen’in “Çocukluk aşkım” dediği Ispartaspor’a böyle bir jesti yapması spor kamuoyunu da sevince boğdu. Ben bir Ispartalı sporsever olarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ediyorum.

Tüm bunlara ek olarak Emre Akademi ve Emrespor’a da destek veren Başkan Başdeğirmen, altyapı faaliyetlerine eğilen kulüpleri de yakından takip ediyor.

Ayrıca Belediye Başkanı Başdeğirmen, şehrin tesis sorunlarına da eğiliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı çalışmalar sonrasında Emre ve Fatih Mahallelerine 2 futbol sahası ve ayrıca şehrin farklı mahallelerine 17 semt sahası yapılacak. Proje 2020 faaliyet programı içerisinde yer alıyor. Yakın zamanda çalışmalara başlanması bekleniyor. Projenin içerisinde sporcu kamp eğitim merkezi, yüzme havuzu ve çok amaçlı tesisler de yer alacak. Bu önemli proje sayesinde geleceğin kurtarıcısı gençlerin hayatına dokunulacak.

               Sadece futbola değil, bireysel ve spor salonlarıyla ilgili projelerinin olduğunu bildiğim Başkan Başdeğirmen’in görev süresince bu dallarla ilgili çalışmalarını gerçekleştireceğine inanıyorum. Başkan Başdeğirmen Amatör Spor Evi kurup, başına da Isparta’ya büyük emekleri olan bir spor adamının ismini verirse spor camiası onu ömür boyu unutmayacaktır.

LEVENT DOĞAN

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER