HURDA ÇÖP DEĞİLDİR

İlterler Hurdacılık Sahibi Ahmet İlter, metal ve benzeri ürünlerin geri dönüşüm ile yeniden ekonomiye kazandırılabildiğini söyledi.
İlterler Hurdacılık Sahibi Ahmet İlter, Son32’ye verdiği röportajda şunları söyledi:
“1978 Eğirdir doğumluyum. İlterler Hurdacılığın işlemecisiyim. 1979’dan bu tarafa mesleğimizi Isparta'da sürdürmekteyiz. Baba mesleğimizi sürdürüyoruz. 1995 yılından itibaren de aktif hurdacılığın içerisindeyim. İşletmemiz Isparta’ya hizmet vermeye devam ediyor.
Hurdacılık mesleği geri dönüşüm olarak tanımlayabiliriz. Hurda kesinlikle çöp değildir. Biz bütün metal vb. ürünleri toplayıp işletmemizde gerekli işlemleri yapıp ayrıştırıyoruz. Ve piyasaya ekonomiye geri kazandırıyoruz. Bizim amacımız bu atıkların doğaya zarar vermesini engellemek. Hurdacılık bütün metal çeşitleri topluyoruz. Zaten çok fazla çeşidi var. Bütün herşey de hurda değildir. Ama bütün hurda da çöp değildir.
Faaliyet konumuz bütün hurda metallerin burada toplanıp ayrıştırılması. Demir demire, bakır bakıra, alüminyum alüminyuma, krom kroma bizim buradaki tek amacımız hepsini ayrıştırmak. Ayrıştırdıktan sonra hepsini ayrı ayrı fabrikalarına gönderiyoruz. Ürünler tırda çok fazla yer kaplamasın diye presleyip öyle gönderiyoruz. Fabrikanın kotasına sığacak şekilde kesip işlem yapıp gönderiyoruz.”
BİLGİ İÇİN
0533 643 13 51

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER