İLÇE TARIMDAN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SAYIM VE DENETİMİ

Isparta il merkezi ve tüm ilçelerinde küçükbaş hayvanlara yönelik sayım ve denetim çalışmaları yapılıyor

Alınan bilgiye göre, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Küçükbaş Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri tebliği gereği, destekleme şartlarını yerine getiren yetiştiricilerin yerinde tespiti ve hayvanların sayısının belirlenmesi, sağlık denetimlerinin yapılması amacıyla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü hayvan sağlık ekiplerinin bu yıl başında  başlattığı çalışma bugün sona erdi.

Yalvaç ilçe merkezi ve köylerimizde yerinde yapılan sayım ve denetim çalışmalarında bugüne kadar  38 bin 235 anaç koyun ve keçinin kontrol ve sayım işleri yapılarak kayıt altına alındığı belirtildi.

Yoğun kış şartlarına rağmen ilçemiz genelindeki bütün küçükbaş işletmeler tek tek ziyaret edilerek hayvanların sayımı yapılırken sağlık kontrollerinin de yapıldığı bildirildi.

Yapılan sayım ve denetim çalışması sonucunda destekleme şartlarını yerine getiren yetiştiricilere sahip oldukları her küçükbaş anaç hayvan başına destekleme ödemesi yapılacak.

Bu arada desteklemeden faydalanacak koyun-keçi yetiştiricilerinin askı icmalleri listesinin pazartesi gününden itibaren Yalvaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde askıya çıkarılacağı, yetiştiricilerin mağdur olmamaları için listeyi takip etmeleri gerektiği ifade edildi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER