Isparta AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz:

Futbolcu kardeşlerimizi görmemezlikten gelemeyiz”
“Amatör spordan yetişen bir milletvekili olarak bu konunun takipçisi olacağım”


    Kanal 32 ekranlarında her Salı akşamı yayınlanan Levent Doğan ile Spor Vakti’ne konuk ola Isparta AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, aylardır mağdur olan amatör futbolcuların durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisinin yıllarca amatör kümede oynadığını ve kum sahalarda futbol oynadığını hatırlatarak, sporcuların yanında odlularını söyledi.
    Milletvekili Gökgöz, “Isparta’mızda geçtiğimiz yıl amatörden Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ne yükselen Isparta merkezde bulunan Emrespor ve Gelendostspor’umuzu tebrik ediyorum. Pandemi sebebiyle, sağlık sebebiyle bu maçlar ertelendi. Futbol Federasyonumuz özerk. Bilim kurulu şubatı başları gibi  vereceği bir karar ile başlayıp başlamayacağına karar verecekler diye düşünüyorum. 1 doz aşı vurulduktan sonra muhtemelen seyire bakılacak diye düşünüyorum bu benim şahsi düşüncem. Amatör liglerimizde 250 takımdan yaklaşık 7 bin 8 bin arkadaşlarımız var. Sporcu kardeşlerimizin futbol federasyonunda ki açıklamalarını izledim. 11 aydır süren pandemi de binlerce kişi rahmetine kavuştu bu işin şakası yok. Biz ne kadar maske sosyal mesafeye uysak da vaka sayılarımız ortada. Evet bunu minimalize haline getirmek ve çoğaltmakta elimizde. Maalesef geçmişte ki gibi yaptığımız gibi tokalaşmaya el sıkmaya sarılmaya devam ediyoruz. Taziye, nişan ve düğüne devam ediyoruz. Eylül ayı sonrasında yasaklardan sonra belli bir seviyeye geldi. Biraz kontrol altına aldık. Dolayısıyla sporcu kardeşlerimiz biz görmezden gelemeyiz ve oradan spor yapan oradan ekmeğini kazanan arkadaşlarımızı da görmezden gelemeyiz. Ama şu var tabiiki Futbol Federasyonumuz Bilim Kurulu’nun vereceği karar ile liglerin ne zaman başlayacağına dair mutlaka bir takvim açıklayacaktır. Tabiki de bu dileklerinizi ve sporcularımızın arzularını yetkililere ileteceğim.  Bu konunun takipçisi olacağım.
Amatör spordan yetişen bir milletvekili olarak taleplerini sizden alayım. Önümüzdeki hafta meclis çalışmalarında bu görevimizi yapalım” dedi.

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER