ISPARTA KOYUN-KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI KOROĞLU İSYAN ETTİ; 'YETER ARTIK'

Isparta Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Koroğlu, kurtların meralarda, ağıllarda koyun ve keçilere saldırıp öldürdüğünü belirterek; “Kurtları öldürdüğümüz zaman bize ceza kesiyorlar. Bir hayvan haklarıdır tutturmuşlar gidiyorlar. Peki bizim öldürülen hayvanlarımızın hakkı he olacak?” dedi.
 
Son olarak geçtiğimiz ayın son haftasında böyle bir elim olayla karşılaştıklarını ifade eden Isparta Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Koroğlu, artık haklı olarak isyan noktasına geldiklerini söyledi.
KÖROĞLU; “KURTLARI VURDUĞUMUZ ZAMAN
KARŞIMIZA HAYVAN HAKLARI ÇIKIYOR”
Başkan Köroğlu, konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Deniyor ki hayvancılık azalıyor, şu oluyor, bu oluyor. Tabi ki olur. Neden? Siz koyun ve keçileri korumazsanız, onları koruyan yasalar çıkarmazsanız böyle olur. Nerde bu yetkililer? Bu kurtları ortama salan, çoğaltan vatandaşlara hiçbir ceza yokken, sürülerimize saldırdıklarında biz kurtları vurmaya kalktık mı herkes tutturmuş bir hayvan hakkı sürüp gidiyor.
“KURT HAYVAN DA KOYUN VE
KEÇİLER HAYVAN DEĞİL Mİ?”
Ne olacak bizim bu halimiz ve bu hakkımız. Bizim bunların karşısında hiç mi hakkımız yok? Bu hayvanlar bizim değil mi? bizim emeğimiz değil mi? Bu işten ekmek yiyen, ailesinin geçimini sağlayan binlerce çoban kardeşimin alın teri değil mi? Nerde bu yetkililer? Bizim bu yaşadıklarımızı neden görmüyorlar veya görmezden geliyorlar?
“ARTIK YETER! BU
İŞE BİR ÇARE BULUN”
Madem hayvan hakları var. Kurt kadar Koyun ve Keçiler de bir hayvan. Onların hakkı da var. Artık bıktık bu kurt işinden. Bu sorunun bir çaresine bakılsın. Artık Yeter” dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER