ISPARTA, OKUL BAHÇESİNDEN ÇÖP ALMAYAN BELEDİYELER GÖRDÜ

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, 1 yılını tamamlayan AK Parti Belediyeciliğini değerlendirdi, Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen için “işini bilen, çalışkan, hizmet odaklı ve sonuç odaklı bir insan” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Son32’ye AK Parti belediyelerini değerlendirdi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başta olmak üzere tüm Ak Partili Belediye Başkanlarına teşekkür eden Zabun, şöyle konuştu:

VATANDAŞTAN KOPUK DEĞİLİZ

“AK Parti belediyeciliğinin en önemli özelliklerinden birisi vatandaştan kopuk bir anlayışa sahip değiller. Şu anda da bütün arkadaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Vatandaşa tepeden bakan bir anlayışa sahip değiller. Onların dertlerini dertleniyorlar. Biz hiçbir zaman güçlük çıkarmak, zorluk çıkarmak gibi bir yaklaşım içerisinde değiliz. Tam tersine acaba vatandaşın işini nasıl çözebiliriz diye kaygı duyarız. AK Parti belediye başkanlarının da temel prensibi sorunlara ve meselelere bakarken vatandaş lehini düşünür. Tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. ‘Bireysel meseleleri çözelim, diğerleri önemli değil' yaklaşımı içerisinde olmayız. Toplumun geneli için refah ve adalati nasıl sağlarız ona bakarız. Bütün belediye başkanlarımız, il belediye başkanımız sürekli vatandaşın içinde. Vatandaşın iyi ve kötü gününde her zaman ilişki içerisinde. Zor durumda kalan vatandaşımıza, engellilerimize normal devlet yardımlarının dışında yardımlar, destekler yapılıyor.

CAMİ VE OKULDAN BANANE

DİYENLER GÖRDÜK

 

Çok ciddi bir performans gösteriliyorlar. Geçmişte okul bahçesinden çöp almayan belediyeler biliyoruz. Veya camiden bize ne okuldan bize ne diye belediye başkanları biliyoruz. Ama bizim belediyemiz tüm mekanları dezenfekte ederek, destek verdi. Sadece dezenfekte değil, maske ve tulum dağıtımı yapıldı. Yapılan işler sadece pandemi sürecinde de değil. Şükrü başkan ve ekibi okullarımızın ihtiyaçlarını giderme noktasında önemli çalışmalara imza atıyorlar. Sosyal belediyecilik anlamında önemli çalışmalar yapılıyor.

VİZYONER PROJELERİMİZ VAR

 

Isparta'da yaşanan sıkıntıların çözümüne ilişkin ortaya koyduğumuz vizyoner projelerimiz vardı. Bir kısmı başladı, bir kısmı planlama aşamasında. Çözüm için gayret sarfediyoruz. ITKM en stratejik konulardan birisiydi. Biz bunu belediye meclisinden 'bu iş bitmeli, cenaze ortadan kalkmalı' diyerek çıkardık. Bizim belediye meclis üyelerimiz dik duruş göstererek kararın altına imza attılar. Maalesef bu işe muhalefet meclis üyeleri olumsuz karar verdiler. Bugün ITKM konusunda çalışmalar yürütülüyor. İnşaat çalışmaları başladı. Pandemi olmasaydı. 10. ayda bitirilecekti.

CİDDİ BİR DURUŞ SERGİLEDİK

 

10 yıldır neden bu noktaya geldi? Geçmişte de söyledik. Biz de o zaman belediyede muhaliftik. Şunu ifade ettim. 'Bizim yapmamız gereken bir şey varsa yapalım, yeterki bitsin' dedik. Ama maalesef hiçbir mesafe alınmadı. Bugün ciddi bir duruş sergiledik, adım attık. Ve sonucunu görüyoruz. 80 kişilik ekip şu an aktif olarak çalışıyor. Arkasından önümüzdeki hafta itibariyle 150 kişilik ekiple devam edilecek. Artık orada süreç işliyor ve devam ediyor. Geri dönüşü yok inşallah.

YENİ OTOGARI BİTİRMEK

İÇİN 150 MİLYON HARCANACAK

 

Koku sorunu ile ilgili projeler hazırlanıyor. Daha modern bir arıtma ile Ispartamızın o sorununu temelden çözmüş olacağız. Yeni otogar konusunda Şükrü başkan ile zaman zaman konuşuyoruz. Çok ciddi kafa yoruyoruz. Sadece otogar ile ilgili bölümü tamamlamak bugün 150 milyon TL'den bahsediliyor. Bazı şeyleri konuşmak çok anlamlı değil. Ama bir bakın çatı sistemine. Yanlış sistemden ötürü ciddi maliyetle karşı karşıyayız. Ve onu yapacak adam bulamıyoruz. Onu üstünü kapabilecek adam bulmakta güçlü çekiyoruz. Neden? Tuhaf çatıdan dolayı. Onu değiştirseniz ek bir maliyet. Bununla ilgili çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Acaba nasıl tamamlarız diye bir çalışma içerisindeyiz. En azından otogan bölümünü tamamlamanın gayreti içerisindeyiz.

12 KATLI BİNAYA MÜDAHALE

EDECEK YANGIN ARACI YOKTU

 

1,5 yılda ITKM'yi başlatmışız. Millet Bahçesi ile ilgili adım atıldı, proje çalışması başladı. Doğu ve batı alternatif bulvarları açtık. Otogar ile ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Yarım kalan işleri tamamlıyoruz. Etnoğrafya müzesi ek inşaatı ihalesi tamamlandı. Kirazlıdere ihalesi yapıldı. Koku sorunu konusunda önemli mesafe alındı. Eğirdir'den su almaya azaltacak olan Darıderesi-2 göleti ile ilgiil çalışmalar devam ediyor. Bu memlekette 12 kat bina var, Belediyenin elinde 12 kata hitap edecek itfaiye yoktu. Şükrü başkan mücadelesini verdi, itfaiye aracını kazandırdı. Pandeminden dolayı yurt dışından giriş ile ilgili gecikme var. Nerede sorun alanı varsa, bütün bu sorun alanlarına odaklanan bir yaklaşım var.

ÜZÜM PAZARI ÇOK HÜZEL OLACAK

 

Sayın Başkan üzüm pazarı ile ilgili görüşmelerini sürdürüyor. Çok güzel bir proje hazırlandı. Güzel bir çalışma altına imza atacağız. Esnafımızı mağdur etmeden bu projeyi yürüteceğiz. Tüm projeleri istişare ile yapıyoruz. Tadilat süreci içerisinde Valilik binası arkasında esnafa yer oluşturacağız, imkan oluşturacağız. Ispartamıza 17 tane semt sahası yapıyoruz. Sayın Bakanımız geldiğinde sözünü aldık, protokolleri imzalandı. Şükrü Başkan başladı, Akkent'te, Gülcü'de sossyal tesisler ile ilgili çalışmalar yapıldı.

GÜLİSTAN YENİ BİR

ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

 

Kapalı pazar yeri. Çünür'de adımlar atılıyor. Isparta'nın önemli kronik sorunlarından bir tanesi. Salı Pazarı olduğu bölgede sıkıntılar var. Şükrü Başkan ile istişare ettik, çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşımızı sıkıntıya sokmayacak, onları rahatsız etmeyecek bir şekilde bu işi çözüme kavuşturacağız. Karaağaç Pazarı'nda bir problem yok. Ama Salı Pazarı ile ilgili ciddi bir sıkıntı var. Yıllardır devam ediyor. Bir çözüme kavuşturmanın mücadelesi içerisindeyiz. Önemli mesafe aldık. GÜlistan'da pazar yeri ile ilgili çalışma yürütüyoruz. Salı Pazarı'na olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Bir çok mahallenin merkezi noktasında. Gülistan Mahallemizi ciddi bir merkez haline getirecek büyük bir proje yapılacak. Pazar ihtiyacını modern imkanlarla karşılayacka bir proje. Şükrü Başkan ve ekibi bunun üzerinde çalışıyor. Toplu konut ile ilgili 1000 konutun kurası çekildi. Şantiyesi kurulmak üzere.

BAŞDEĞİRMEN VE EKİBİNE

TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Parti teşkilatı olarak tüm projeleri istişare ile yürütüyoruz. Vatandaşa verilen sözlerin takibini yapıyoruz. Şükrü Başkana bir kez daha teşekkür ediyorum. Sadece Isparta merkezde değil, bu süreçete birçok ilçe ve beldeye önemli destek sağladı. Maske ihtiyacından tutun, dezenfekte ihtiyacına kadar her türlü desteği var. Biz Isparta'da 1000'e yakın umreciyi misafir ettik. Bunlar ciddi risk grupları. Ama bütün bunlara rağmen hamdolsun Isparta'da ciddi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmadık. Toplam vaka sayısı 500'ün altında. 9 vatandaşımızı kaybettik. Sadece 2 tanesi Isparta'dan. Bir tanesi Isparta'daki sağlık altyapı hizmetlerinin çok mükemmel olmasından ötürü Karaman'dan buraya geldi. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle tedavide olan hastamız yok. Başarıyı, Sayın Valimizin ortaya koymuş olduğu riyaseti ve belediye başkanımızın kurul içerisindeki görevi, Sağlık Müdürlüğümüz personelinin bu işi ciddiyetle takip etmesine borçluyuz. Biz sayın Cumhurbaşkanımızla ayda bir yüz yüze toplantı yapıyoruz. Bu süreçte internet üzerinden yaptık. Her ilin en önemli ve ısrarlı talebi Şehir Hastanesi. Biz Şehir Hastanesi ile ilgili birkaç yılı geride bıraktık. Türkiye'de ikinci olarak Isparta açıldı. Bunun ötesinde ilçe hastanelerimizin kapasitesi ve altyapısı çok güzel.

 

 

İstemesini bileceksin

dert edineceksin

“Türkiye'deki tek AK Parti belediyesi biz değiliz. İstemesini bileceksin, dert edineceksin. Türkiye'de tek AK Partili belediye Isparta değil. Bir dünya belediye var. Kaynak orada. O kaynağı bir şekilde buraya akıtmak önemli. Bunlarda ilişkiler ve derdini anlatmakla alakalı. Hazırlığını yapmak, çalışmak, projelerini sunmak ile ilgili bir şey. Bizim belediye başkanlarımız çalışıyor. Şükrü Başkan gecesini gündüzüne katıyor. Hükümet kaynaklarına ulaşmak için mücadele veriyor. Milletvekillerimiz anlatıyor, biz anlatıyor. Bakanlıkla temasta bulunuluyor. Orada bir altyapısı hazırlanıyor. Burada mutfakta pişiriyorlar, Ankara'da servis ediliyor. Sonucu alınıp, geliniyor.

AT BİNENİN

KILIÇ KUŞANANIN

Aynı hükümet, aynı devlet olabilir. At sahibine göre kişner. At binenin kılıç kuşananın. İşini bilmek ile alakalı bir şey. Dert edinmekle, kafa yormakla ilgili bir şey. Gece rüyana girmekle ilgili bir şey. Gece yatağa yattığınızda yastığa kafanızı koyduğunuzda Isparta ile dertlenmekle ilgili bir şey. Gece rüyanıza giriyorsa bunla alakalı. AK Partili belediye başkanlarının farkı bu. AK Partili belediye başkanları işini bilir, çalışır, sonuç odaklıdır, hizmet odaklıdır.”

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER