İSTİFA ETMEYEN İLÇE BAŞKANLARI ADINA AÇIKLAMA YAPTI

Liderimizin emaneti
Aylin Cesur’a sahip çıkmaya
devam edeceğiz

Şarkikaraağaç İYİ Parti İlçe Başkanı Cemil Çelik, istifa etmeyen ilçe başkanları adına açıklama yaptı. Çelik, şu görüşlere yer verdi.

“Kıymetli Dava Arkadaşlarımız,
    Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Isparta Merkez İlçe 2. Olağan kongremizi gerçekleştirdik.Bu Kongrenin Divanında gorev almış bir yol arkadasiniz olarak kongre divan başkanı milletvekilimize yoneltilen ve tamamiyle gerçek dışı suclamalar karşisinda çok uzulerek  haksızlıklara karşı kamuoyunu bilgilendirmek istedik.
    Kongremizde 2 dava arkadaşımız yarıştı, delegelerimizin takdiri M. Çağrı Yıldız’dan yana oldu. 
    Kongre Divan başkanlığına seçilen GİK üyesi Isparta Milletvekilimiz Sn. Aylin Cesur her iki aday arkadaşa da saygılı olduğunu göstererek  kürsüye davet ederken iki adayı da övgülerle davet etmiş olup bu konuşmaların videolarını da yayınlamıştır  ve yine mavi ve beyaz listelerle aday olan arkadaşlar arasında taraf olmamak adına, kıyafetine hassasiyet göstermiş uzerine  beyaz veya mavi bir kiyafet giymeyip pembe  giyinmiştir ve yine Kongreyi kaybeden yol arkadaşımızı sonuclar aciklandiktan sonra da kursuye davet etmiş elini kaldırmış,tebrik etmiştir.

Fakat kongre sonrası yol arkadaşlarımızdan, il başkanımız ve bazı ilçe başkanlarımız görevlerinden istifa kararı almış bunu basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuşlardır. Bu süreçte Sn Milletvekilimize, kongrede taraf olduğu suçlamaları yöneltilmiştir. Bunlar külliyen yalan suclamalardır. Ancak kongre videolarını izlediğiniz zaman şahsımın da Divan Başkan Yardımcısı olarak görev aldığı Kongre Divan yönetiminin tarafsızca görevini yerine getirdiği görülmektedir.

   Basında yer alan 500-1000 kişinin istifa ettiği haberleri tamamen asılsızdır ki görevlerinden istifa eden yol arkadaşlarımızın bile parti üyeliklerini sürdürdükleri kendilerinin bile istifa etmediği görülmüştür.

   Siyasette kongreler sonrası, kongreyi kaybeden taraflarda bu tür olaylar yaşanabilir bunlar normal karşılanabilecek şeylerdir. Genel Başkanımızın da dediği gibi istifalar tek taraflı ve saygı duyulması gereken bir iradedir.

Bizler, Genel Başkanımıza, Teşkilat Başkanımıza, Liderimizin Ispartamıza gönderdiği emaneti Sn Aylin Cesur’a sahip çıkmaya devam edeceğiz. Isparta ve Türkiye nin sorunları ile ilgileneceğiz.

Sn. Milletvekilimiz, aynı zamanda Isparta’da Millet ittifakının tek vekilidir dolayısı ile 97.631 oy almıştır bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek sabahlara kadar TBMM çalışmalarını sürdürmektedir.
  Şahsı ile çalışma fırsatı bulup görev bölgem Şarkikaraağaç’tan örnek verecek olursam memleketimin tüm sorunlarını ilettiğimiz an Tbmm kürsüsüne taşıyan sorunları dile getiren seçmenle ilgilenen bir Milletvekilidir.

Hiçbir dava arkadaşımız ile sorunumuz yoktur, partimizin kapısı birlik ve beraberlikten yana olan, Devletle milletle Atatürk ile sorunu olmayan herkese açıktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurur ,tüm Isparta halkımızın Kurban Bayramını tebrik ederiz.
Merkez İlçe 
Senirkent
Gönen
Yenişarbademli 
İlçe Başkanları adına;
Şarkikaraağaç ilçe Başkanı.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER