KEÇİ SÜTÜNÜN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

KEÇİ SÜTÜNÜN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Bağışıklık sisteminin
güçlü olması için keçi sütü

İnsanlara keçi sütünü sevdiren bir diğer özellik inek sütünün sıkça neden olduğu mide rahatsızlıklarını yaşatmamasıdır. Bunun sebebi bağırsaklardaki iltihabı yatıştırıcı eşsiz enzimatik yapısıdır. Bu iltihap önleyici özelliklerin vücudun diğer kısımlarına etki edip etmediği ise hâlâ araştırılsa da kesin olan şey keçi sütünün mideniz için kesinlikle iyi olduğudur.  
BAĞIŞIKLIĞI ARTIRIR
 İnek sütü az miktarda selenyum içerir ancak keçi sütünde selenyum oranı dikkate değer oranda fazladır. Bu nadir bulunan mineral, bağışıklık sistemi işlevselliğinde bizleri hastalıklardan koruyan ve enfeksiyonları temizleyen önemli bir bileşendir. 

METABOLİZMAYI GÜÇLENDİRİR
 
Keçi sütü içerik bakımından inek sütüne göre daha zengindir. Özellikle içerdiği önemli aminoasit ve yağ asitlerinin yanı sıra bir bardak keçi sütünde günlük almanız gereken kalsiyumun %40’ı B vitaminin %20’si ve önemli miktarda potasyum ve fosfor bulunur.

KALP SAĞLIĞINI KORUR
Keçi sütünde bulunan kolesterol miktarı güvenlidir. Yapısında bulunan esansiyel yağ asitleri ateroskleroz, inme, kalp krizi gibi tehditlere karşı koruyucu etki yapar. Keçi sütünün yüksek potasyum seviyesi ise damarlardaki kan basıncını azaltmaya yardımcı olur; çünkü potasyum kan damarlarını rahatlatan ve kardiyovasküler sistemdeki gerginliği azaltan bir mineraldir.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER