KEÇİBORLU ŞEHİT DURMUŞ ÖCAL ANADOLU LİSESİ’NDEN ULUSLARARASI PROJE

 

BRAVO SİZLERE

                Isparta Keçiborlu Şehit Durmuş Öcal Anadolu Lisesi, eğitimdeki başarının yanı sıra yerli projenin yanı sıra uluslararası çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmalarla bitirilen proje ile iklim değişikliği için farkındalık oluşturacak.

Kuruculuğunu Keçiborlu Şehit Durmuş Öcal Anadolu Lisesi’nin yaptığı Türkiye, Almanya, Romanya ortaklı “Future İs In Onur Hands” gelecek isimli Uluslararası E-Twinning projesindeki amaç; öğrencilerde iklim değişikliği için farkındalık oluşturmak.

Bu doğrultuda diğer ülke ortaklarıyla  bir çok işbirliği çalışmaları ortaya çıktı. Aynı zamanda öğrencilerde iklim değişikliği farkındalık oluşturmanın yanı sıra çevre bilinci, sorumlu vatandaş olma gibi yeterliliğini de verilmeye çalışıldı.

 

21. yy yaklaşımlarından proje ve sorgulama temelli yaklaşımlarının uygulandığı projede ayrıca bir çok web 2.0 aracı kullanılarak öğrencilerin dijital yeterlilik açısından gelişmelerine katkı sağlandı. Ayrıca öğrenciler yabancı ortaklarla çalışmalar yaparak onları ve kültürlerini de yakından tanıma şansı buldular.

                Keçiborlu Şehit Durmuş Öcal Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gülhan, okullarında E-Twinning projelerinin İngilizce Öğretmeni Güney Çatal koordinatörlüğünde yapıldığını, kuruculuklarını gerçekleştirdiği bu projenin öğrencilerin daha sorumlu, çevre bilinci olan gençler olarak yetişmelerine büyük katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER