KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITIP, 38 BİN DOLANDIRAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

Isparta’da, kendisini polis olarak tanıtıp, bir kişinin ziynet eşyalarını ve parasını alarak yaklaşık 38 Bin TL dolandıran şüpheli yakalandı.

Olay geçen 25 Şubat tarihinde meydana geldi. Gülistan Mahallesinde yaşayan S.K.'yı arayan şüpheli,  kendisini emniyet mensubu olarak tanıtarak, Isparta'da soygun çetesi olduğunu, bazı çete üyelerini yakaladıklarını söyledi. Kimlik bilgilerin kopyalandı, evine görevli bir polis arkadaş gönderiyoruz diyen şüpheli, para ve altınlar ile ilgili işlem yapacaklarını, evde ne kadar birikimin varsa görevli arkadaşa teslim etmesini, parayı ve altınların seri numarasını aldıktan sonra sana geri vereceğini beyan etti. Bir süre sonra S.K, evine gelen şüpheliye 3 Bin 930 Euro (yaklaşık 34.600 TL) para ve 4 adet çeyrek altını (yaklaşık 2.700 TL) teslim ettikten sonra dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda; şüphelinin Ö.K''nin Amasya ilinden otobüsle Isparta'ya gelerek olayı gerçekleştirdiği tespit edildi. Daha sonra Antalya iline gittiği tespit edilen şüpheli Ö.K'nin, Antalya Emniyet Müdürlüğü ile kurulan irtibat neticesinde yakalandı. Isparta'ya getirilerek gözaltına alınan Ö.K., sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER