Minik Öğrenciler Ilk Kez Tiyatro Ile Buluştu

Anka Çocuk Tiyatrosu ile gerçekleştirilen etkinlik, ilkokul öğrencilerine tiyatroyu sevdiriyor. Tiyatro’da Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı ve Teknoloji Bağımlılığı adlı oyunları seyreden çocuklar gerçekleştirilen etkinliklerde moral depoladı. Çocuk tiyatrosu kapsamında minik öğrenciler tiyatroyla tanıştı.

Anka Çocuk Tiyatro Grubu Genel Yayın Yönetmeni Tolga Senem, konuyla ilgili açıklamalarında, ‘’Anka Çocuk Tiyatrosu olarak Şarkikaraağaç ta gösterimimizi yapıyoruz Türkiye'nin bir çok ilçesinde gösterilerimizi yapmaya devam ediyoruz. çok güzel bir gösteri oldu inşallah bir daha buraya geleceğiz’’ dedi.

Anka Çocuk Tiyatro oyuncusu Bulut Gürler ise açıklamalarında, ‘’Öncelikle Anka Çocuk Tiyatrosu olarak Antalya’dan yola çıktık ve Türkiye’nin her yerinde tiyatro görmüş, görmemiş bütün çocuklara değmek, onlara dokunmak hayatlarında bir şeyler değiştirmek istiyoruz. Onlara bir şeyler öğretmeye çalışıyoruz ve biz bunu tiyatro yoluyla yapıyoruz ki biz bunun gerçekten işe yaradığını düşünüyoruz onların elindeki mutluluk bizi inanılmaz mutlu ediyor’’ dedi.

Şarkikaraağaç belediye si düğün ve konferans salonunda sahnelenen oyunu izleyen minik öğrenciler ve velileri açıklamalarında, ''Gösteri çok güzeldi, oyunu severek izledik güzel gösteri oldu, çok sevindik gerçekten’’ dedi.

Ayrıca tiyatro oyunlarını düzenleyen tiyatro ekibi gösteri sonunda katılan öğrenci ve ailesine katılımdan dolayı teşekkürlerini sundu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER