MOBİLYADA İKEA MODELİ ÜRETİM İÇİN 45 MİLYON TL’LİK YATIRIM

1000 çeşit demonte ürün için tam otomasyon sistem
 Pasific Home marka sahibi Şallı Ailesi, mobilya sektöründe iç pazar ve dış pazar için ayrı üretim yapacak 2 ayrı fabrika kurdu. İhracat hedefini büyüten Pasific Home, 1000 çeşit demonte ürünü tam otomasyon ile üretip, paketledikten sonra dünyaya satmayı hedefliyor. İhracat ürünleri için 5 ayrı dilde montaj kılavuzu hazırlanıyor.
 Pasific Home markasıyla mobilya sektöründe faaliyet gösteren Şallı kardeşler, 2021’e büyük bir vizyon ile girdi. E-ticaret ile 340 demonte ürün imalatını iç ve dış pazarda pazarlayan Pasific Home, bayilik sistemi ile de piyasanın ihtiyacını karşılıyor.
 Mimar Emre Şallı ile İnşaat Mühendisi Süleyman Şallı’nın yönetimindeki Pasific Home, Isparta’nın iddialı olduğu mobilya sektöründe önemli atılımlar attı. 2020 yılını yatırım yılı ilan eden Pasific Home, Sav yolu üzerinde 2 ayrı fabrika kurdu, 5 bin m2’lik plaza inşa etti.
 Pasific Home markası yöneticisi Mimar Emre Şallı, 2020’de başladıkları 2 yatırım projesini tamamlama aşamasında olduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:
 2020’de 2 projemiz oldu. Birini bitirdik. Sav yolu üzerinde Oto Galericiler Sitesi karşısında 5 bin m2’lik bir plaza inşa ettik. 2 ayrı firma plaza olarak burada faaliyet gösterebilecek. Plaza arkasında yerli üretime hitap edecek Pasific Home-1 fabrikası Oto Galericiler Sitesi karşısında inşa edildi. Yurt içi hizmet vermek için planlandı.
Aşağıda Sav sanayi alanında 10 bin m2 arsada yurt dışına hizmet vermek üzere kurgulanmış bir fabrika inşa ettik. İki fabrikayı ayırmamızın amacı ülkemizin ihraç kanalına biz de kanalize olmak istiyoruz. Talep edilen ürünleri daha doğru şekilde planlayıp, daha doğru üretim şeması oluşturarak ilerlemek istiyoruz.
 Tamamen endüstriyel üretim. Dünyanın en büyük endüstriyel tesisini İKEA çalıştırıyor. Yüzde 100 otomasyonlu sistem var. Otomatik paketleme sistemi ile 14 yaş üstü herkesin kurabileceği ürünler olacak. Otomatik paketleme makinemiz var, bunu besleyen 3 CNC makinemiz olacak. Bölgemiz için çok önemli. Makine parkı yatırımımız 2 milyon avro. İnşallah dünya arenasında markamızı duyuracağız. İki projemizin toplam yatırım maliyeti 35 milyon TL. İki fabrikamız da kendi enerjisini kendisi üretecek. Toplam yatırım 45 milyon TL’yi bulacak. İstihdamımız 3’e katlayacak. Toplam istihdamımız 100 olacak.”
 Pasific Home, tam otomasyon sistemi olan fabrikasını faaliyete soktuktan sonra 1000 çeşit demonte ürün imal edilecek. Bu ürünler e-ticaret üzerinden dünyaya satılacak. Pasific Home, ürünler için 5 dilde montaj kılavuzu hazırlatıyor.

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER