ÖZEL BİL KOLEJİ KURUCUSU CENK TOPALOĞLU YAZDI 11.SINIFLAR YKS HAZIRLIKLARINA NASIL BAŞLAMALI

Öncelikle hedef koymalısınız. Hedefi olmayan bir öğrenci,denizde başıboş bırakılan bir kayık gibi oradan oraya savrulur. Hedef koymak ve hedef doğrultusunda bir program yaparak ilerlemek her zaman daha sağlıklıdır. Hedef koyma noktasında zorlanan her öğrenciye biz sorumluluk gereği BilIsparta koleji rehberlik birimi olarak yardımcı olacağız.
Hedef koyduktan sonra neyi ne kadar çalışacağınıza karar vermelisiniz. Eğer 2 yıllık meslek yüksek okulu tercihi  yapacaksanız TYT’ ye ağırlık vermelisiniz.  Eğer Fakülte tercihi yapacaksanız çalışmanızın %35’ i TYT, % 65’i AYT ağırlıklı olmalı.
Bu nedenle yazın ders çalışacak öğrenciler buna dikkat etmeli.  Programlama yaparken her iki sınava da hazırlık yapmalı. Önce TYT sonra AYT çalışayım diye bir çalışma şekli yok. En doğru sistem ikisini paralel yürütmek. Çünkü sınav aynı tarihlerde. TYT bitti AYT yi çalışıyorum derken TYT unutulacak. Haydi tekrar başa dön tekrar çalış bu sırada AYT’nin baştaki konuları da gitti. Bu böyle kısır döngüye girerek gider de gider.
Biz BilIsparta Koleji olarak derslerimizi programlarken buna dikkat ediyoruz. Bize gelen öğrenci, hem TYT hem de AYT konularını çalışır. ÖTBS programı ile ödevler verilirken buna dikkat edilir.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER