PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİYDİ

Misli.Com 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Isparta 32 Spor, ilk 2 haftada Karşıyaka ve Batman Petrolspor mağlubiyetiyle henüz puanla tanışamadı. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan pembe-yeşilliler, bu hedefinin uzağında kalacağını gösterdi. Bir şeyler konuşmak için erken olabilir. Ancak alınan sonuçlar ve ortaya konulan futbol hiç açıcı değil. Yapılan transferler geçen yıla göre kalite olarak oldukça alt seviyede. Geçen 2 hafta alınan sonuçlar bunun böyle olduğunu kanıtlar nitelikte.
    İlk 2 haftada kalesinde 5 gol gören bir Ispartaspor özellikle savunma hattında “S.O.S.” veriyor. Orta saha ve santrafor transferi de şart gibi görünüyor. Eksik noktalar zaten belli. 
Ayrıca kulübün transferlerini menajerlere bırakmak ne kadar doğru!  Özellikle bir takımdan oyuncunun alınması ve takımlarında alternatif olarak futbol oynayan futbolcuların kurtarıcı diye alınması bence yanlış. 
Ispartaspor’un başarılı olmasını en çok isteyenlerden biriyim. Şu ana kadar yönetim kurulunun tam anlamıyla belirlenememesi ve tek kişinin sırtında gitmesi büyük sorun. 5 Ekim’de transfer dönemi sona erecek. Bu tarihe kadar en azından eksik noktalara transfer yapılması gerekiyor.
Yıllar sonra profesyonel lige çıkan Ispartaspor’un çok daha iyi sonuçlar alması gerekiyor. Çünkü hasret sona erdi ve beklentiler yüksek.     
Sezon başı öyle haberler yapıldı ki camia her maçta 3-5 atacak bir takım bekliyordu.
 Bu kadro ile şampiyonluk hayalini kurmak hayalden başka bir şey değildir. Geldiğimiz yere geri gitmemek için acilen ve acilen dokunuşlar gerekiyor.
Erken havlu atarsak insanların şevki kırılır. Bu şehir Allah korusun bir düşerse en az 10 yıl daha çıkamaz. Görüyorsunuz Bölgesel Amatör Lig’deki takımların halini. Isparta altın buldu ve bunun kıymetini bilmelidir. 
Kimse Ispartaspor markasından büyük değildir.  İnsanları küstürmeden doğru adımlar atılması gerekiyor. Bu kulüp borçlandırılmadan merdivenleri tek tek çıkmak en doğru karar olacaktır. Herkes taşın altına el koymalı ve ‘Ben değil, biz demeliyiz’.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER