SPOR KAMUOYUNDAN BAŞDEĞİRMEN’E DESTEK

Belediye Başkanı Başdeğirmen’in Isparta gençliğine yaptığı yatırımlara Isparta halkından destek geldi. Vatandaşlar, muhtarlar ve spor kamuoyu, Belediye’nin sportif faaliyetlerine eğilmesinden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in kente kazandırdığı 32 milyonluk spor tesisleri projesine Isparta halkı ve sporseverlerden destek geldi. Spor Toto Teşkilat Başkanlığıyla Ankara’da imzalanan protokolle şehre, Gençlik Sporcu Yetiştirme Merkezi, 2 adet UEFA standartlarında futbol sahası, 16 mahalleye semt spor sahası, yüzme havuzu, 3 Mahalleye Gençlik Merkezi ve 2 okula da spor salonu olmak üzere 32 milyon liralık spor tesislerinin kentte kazandırılmasıyla ilgili vatandaşların görüşünü aldık.

İşte o açıklamalar:

KEPECİ MAHALLESİ MUHTARI RAŞİT GÜLÖREN:

Şükrü Başkanımızın bu kazandırmış olduğu spor tesisleri çok güzel ve tebrik ederim, kutlarım. İnşallah başarılı olur. Gençlerimiz sokaklarda avare dolaşıyor, bilgisayarın başından kalkmıyor,  kötü arkadaşlarla geziyorlar, uyuşturucuya alışıyorlar. Mahallerde oyun ve spor alanları olsa daha düzgün yetişmiş olurlar. Başkanımızın yaptığı bu hareket yerinde bir hareket. Geriye dönelim bizim çocukluğumuzda biz sokaklarda top oynardık. Şimdi sokaklarda top oynayan çocuklar göremiyoruz. Onlar kafeler sokağında kötü alışkanlıklarına bulaşıyor. Isparta ve mahallerinde spor tesislerinin yapılması çok güzel. Her tuttuğunu koparan ve verdiği sözü tutan bir başkana sahibiz.

BAHÇELİEVLER MAHALLE MUHTARI YAŞAR YASEMİN BARDAK;

Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen beye Isparta’mıza, sporumuza ve sporcularımıza yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür ediyorum . Elime hemen ulaşan 15 ile 18 yaş aralığı  35 tane gençlerimizin  sporcu yetiştirme merkezlerinde desteklenerek spora yönlendirilmek istiyorlar. Sporcu bir aile ferdi sizlerin de destekleriyle aracı olmak isterim.

YAYLA MAHALLESİ MUHTARI MUSTAFA KEMAL BAŞARAN:

Yapılacak olan bu semt sahaları ile beraber çocuklarımız artık sporla daha iç içe olacak. Hem teknolojik bağımlılıktan hem de kötü alışkanlıklardan uzak duracaklarını düşünüyorum. Bundan dolayı hem mahalle sakinlerim hem kendi adıma Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ediyorum.

 DMD KAS HASTASI ÇAĞLAR ÖZYİĞİT:

Değerli  başkanım Isparta için büyük şans iyi ki var başkanım. Başkanım  vermiş olduğu bütün  sözleri tutuyor, süper projeler yapıyor. Başarılar diliyorum. 2020 yılını Sayın cumhurbaşkanımız engelliler erişilebilirlik yılı ilan etti. İnşallah  başkanımla birlikte engelsiz Isparta  yapacağız, ve inşallah  ilk ödüllü biz Isparta olarak alacağız.

EMRE MAHALLESİ MUHTARI GÜRCAN SUVAY: 

Şükrü Başdeğirmen  başkanımıza Emre Mahallesi’ne yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim. İyiki varsın başkanım. Isparta’mızın spor aşığı başkanım 8 sene öncesinde olsaydın Emre spor farklı yerde olurdu.

FATİH MAHALLESİ MUHTARI OSMAN BAŞPINAR:

Sizlerin huzurunda Sayın Belediye Başkanımız  Şükrü Başdeğirmen Bey’e Fatih mahallesine yapacak olan spor kompleksi için tüm Isparta halkı Fatih mahallesi sakinleri adına teşekkür ediyorum. Mahalle muhtarı olarak bizde Fatih Spor Kulübü kurmak için hazırlıklarımız bitmek üzere.

ISPARTA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANI ERHAN OTURAK:

Sayın başkanımız seçim döneminde IASKF’yi ziyaret etti. Bütün kulüplerle bir araya geldi ve verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. O gün amatör spora söz vermişti, 2 futbol sahası ve 17 semt sahası sözü vermişti. Başkanımız bugün seçim döneminde verdiği sözleri yerine getiriyor. IASKF olarak başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Geçenlerde sayın Bakanımızla yaptığı görüşmeden gerekli ödeneği aldığını biliyoruz.

Çünkü Şükrü Başkan döneminde ilk kez amatör kulüplere maddi yardım yapıldı. Daha önce böyle yandım yapan bir belediye başkanı olmamıştı. Başkanımız ayrıca dereceye girenlere ödül anlamında destek vereceklerdi. Şu an pandemi dolayısıyla maçlar oynanmadı. O yüzden bir araya geldiğimizde bunu hayata geçireceğiz.

ISPARTA FUTBOL İL TEMSİLCİSİ ALİ ÖZGÜN:

Isparta komşu illere göre sporda geri kalmıştı. Ancak Belediye Başkanımızdan beklediğimiz bir durumdu. Isparta’da tek sahada mücadele ettik yıllarca. Tesis olmayınca yıllarca bekliyorduk. Bizim tesislerimiz yetersizdi. Ancak bu sıkıntılı dönemi belediye başkanımızla aşıyoruz. Belediye Başkanımıza ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok büyük bir hizmet.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER