TEMDER BAŞKANI ÇAPAN : ‘’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE YAPILAN ALÇAK SALDIRIYI’’ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Hain Terör Örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında şehit olan polis memuru ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç'un kabirlerine kimliği belirsiz hainlere saldırıda bulunulması ile alakalı açıklamalar da bulundu.

Hainler rahat durmuyor ve anlaşılan durmayacak da. 
Elbet bu Vatan'ın evlatları da 15 Temmuz'da olduğu gibi onların dersini verdi , vermeye devam edecek. Vatanı için can veren aziz şehitlerimizin ruhlarını incitmeye el uzatanların, elbet elleri kırılacak.
Adana merkez Yüreğir ilçesi Alihocalı Mahallesi'ndeki 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç'un kabirlerine kendini bilmez hainlerce saldırıda bulunuldu.
Şehit polis memuru ikizlerin babası Ali Oruç amcamız, gazetecilere gözyaşları içinde yaptığı açıklamada, "Vatanı ve bayrağı için canlarını feda eden şehitlerim Ahmet ve Mehmet'imi burada bile rahat bırakmıyor hainler. Allah'tan bulsunlar. Ben onları Allah'a havale ediyorum. Bizler, 'Vatanı ve bayrağı için canını vermeye hazırız.' diyen insanlarız. Bu, şehitlere yapılacak bir şey mi?" diyerek. Acısını kamuoyu ile paylaşırken verdiği mesaj nettir.
 "Allah korusun bu gün olsa yine karşınızda milyonlarca vatan evladını göreceksiniz."

Yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıları yapan hain, haysiyetsiz  kişi yada kişilerin bulunup adalete hesap vermesini istiyoruz. Ümit ediyoruz ki devletimiz  bu alçakları en kısa zamanda yakalayacaktır. 

Vatanı için can veren her bir şehidimiz bizim kutsal bir parçamızdır.

TEMDER ailesi olarak bizler 15 Temmuz'u ve yaşanılanları unutmadık, unutturmayacağız. O gece kendini feda eden bütün şehitlerimize minnettarız ve her daim rahmetle anıyoruz. 

Rabbimiz birliğimizi bozmasın, ülkemizi, devletimizi ve milletimizi korusun.
 Başkan Çapan;
Bir ölür, bin diriliriz. Diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER