Termal turizmde tüm tedbirler alındı

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Soner Toros ile Dr. Öğretim Üyesi Ertan Beceren’in yaptığı Ekogündem’in konuğu Afyonkarahisar İkbal Otelleri Genel Müdürü ve Zafer Oteliler, İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan oldu. Termal turizmde alınan tedbirleri açıklayan Gümüşhan, şu açıklamalarda bulundu:

AFYON OTELLERİ OLUMSUZ ETKİLENDİ

Pandemi Türkiye’ye mart ayının başında geldi. Gelmesiyle birlikte devletimiz tedbirler aldı. Bize otellerin termal ve spa bölümlerinin kapatılması istendi. Bütün oteller olarak termal tesislerimizi kapattık. Termal ve spalar kapatılınca 1-2 gün içerisinde tüm misafirlerimiz otelleri terk ettiler. Devletimizin istediği tedbirleri tüm otellerimizde uyguladık. Akdeniz ve Ege bölgelerinden farklı olarak bizim otellerimiz işleyen otellerimiz. Biz açıkken kapattık. Diğer bölgelerde henüz oteller açılmamıştı. Bu nedenle Afyon bölgesi otelleri olarak biraz sıkıntılı oldu.

FİZİKİ YAPI YENİLENDİ

Afyon’daki tüm oteller kapalı olduğu dönemde fiziki yapıyı yeniledik. Çünkü bizim için müşterilerimiz çok değerli. Biz termal sağlık hizmeti veriyoruz. Gelen misafirimizin en yüksek şekilde buradan ayrılması gerekiyor. Otellerimiz açılmaya başladı. Yeni normal süreçte belirlenen kriterlere göre oteller hizmete girmeye başladı.

GURBETÇİ MİSAFİRLER UMUDU

Bizim Afyon bölgemiz yüzde 90 iç turizme hizmet ediyor. Türk misafirlere hitap ediyoruz. Yabancı misafirler pek Afyon’a gelmiyor. Bizim gurbetçi misafirlerimiz var. Gurbetçilerin Türkiye’ye geldiklerinde Afyon’u tercih ediyorlar. Gurbetçilerimizin Türkiye’ye gelmesiyle birlikte temmuz-ağustosta eskisi gibi olmasa da yakın bir doluluğa ulaşacağımızı düşünüyoruz.

ESKİ ALIŞKANLIKLAR OLMAYACAK

Biz oteller olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Çünkü biz sağlık için bunu yapmamız gerekiyor. Mesafe ayarları, hijyen kuralları gibi konularda tedbirler alındı. Burada en önemli faktör misafirlerimizin bireysel temizliklerine özen göstermeleri gerekiyor. Havuza girerken, saunaya girerken mutlaka maske takmaları gerekiyor. Ellerini sık sık yıkamaları gerekiyor. Otellerimizde bol bol sabun ve hijyen malzemeleri var. Çocuklarını da aynı şekilde korumaları gerekiyor. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Otellerde eski alışkanlıkları beklememek gerekiyor. Açık büfeler olacak ama servisi biz yapacağız. Çaya bile dokunmadan servisi biz yapacağız. Hizmet eden olarak dikkat edeceğiz. Dikkat ettiğimiz sürece bu pandeminin bulaşma riski o kadar az oluyor.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER