Tüm sınavlarda sağlam temel için ORTAOKUL

Özel Rota Ortaokulu, 5-6-7 ve 8. sınıflar için kurs merkezi açtı. Rota Koleji ve Kurs Merkezi Kurucusu Arzu Köksoy, “ortaokulda sağlam bir temel oluşturmak gerekiyor. Hayat boyu tüm sınavlarda karşımıza çıkacak herşey ortaokul altyapısı ile ilgilidir” dedi.

Isparta’da ortaokul alanında kendisini ispatlayan butik olarak eğitim-öğretim verdiği için velilerin ilgisini gören Özel Rota Ortaokulu, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı için kurs merkezi açtı. Eski Müftülük ilerisinde açılan Rota Kurs Merkezi’nden 5-6-7 ve 8. sınıf ortaokul öğrencileri faydalanabilecek.

Ağustos ayından itibaren faaliyete gececek olan Rota Kurs Merkezi’nda ortaokulun tüm sınıfları için çalışmalar yapılacak. 5-6 ve 7. sınıf öğrenciler için okula takviye programları uygulanacak ödev desteği verilecek. Tekrar dersler, yazılı çalışmalar da 5,6 ve 7. sınıflar için uygulanacak. Rota Özel Kurs Merkezi’nda LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için de farklı programlar uygulanacak. Kişiye özel çalışma programları, Türkiye geneli denemeler, yeni nesil soru sistemine uyum gibi çalışmalar Rota’nın müfredatında yer alıyor.

Rota Koleji ve Kurs Merkezi Kurucusu Türkçe Öğretmeni Arzu Köksoy, ortaokulun önemine dikkat çekti. Ortaokulda sadece LGS’ye hazırlanmanın yeterli olmayacağını belirten Köksoy, “ortaokul herşeyin altyapısıdır. Hayat boyunca karşınıza çıkacak tüm sınavlar ortaokul altyapısıyla alakalıdır. Ortaokulda çocuğa iyi bir temel vermek gerekir. Güçlü altyapı için ortaokulun önemsemek gerekir. Liseye geçişte sağlam bir altyapı olması gerekiyor. Rota Kurs Merkezi olarak sadece 8. sınıfları sınava hazırlamayacağız. 5, 6 ve 7.sınıflar destek ve takviye programlarımız olacak. Kayıtlarımız başladı. Velilerimizi görüşme yapmak için bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER