YALVAÇ HAMURSUZUNA COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, ilçenin yöresel ürünü hamursuza coğrafi işaret tescili aldı.
 
Yalvaç TSO tarafından coğrafi işaret tescili konusunda sürdürülen çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Yalvaç’ın ünlü yöresel gıda ürünü hamursuza coğrafi işaret tescili alındı. Akdeniz Denge Patent Sahibi Metin Arıkaya, YALTSO’nun coğrafi işaret tescil belgesini törenle teslim etti. Oda Başkanı Kurucu, belge ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
 
“Odamız tarafından sürdürülen çalışmalar sonrasında, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında, Türk Patent ve Marka Kurumu- Coğrafi İşaretler Dairesi Başkanlığı tarafından,  487 numaralı Mahreç İşareti ile 27.02.2020 tarihinden itibaren korunmak üzere tescil edilmiştir. Göreve geldiğimiz ilk ünden bu yana, devraldığımız bayrağı, daha ileriye götürmenin telaşı içinde olduk.  Bölgemizin ve üyelerimizin düşüncelerine her zaman tercüman olduk. 
Şimdi ise köklü, kendine has bir kültürü olan Yalvaç mutfağının özgünlüğünün kanıtı ve Odamızın stratejik planımız içinde yer alan “Yalvaç Hamursuzuna” coğrafi işaretini YALTSO' ya almanın haklı gururunu yaşıyoruz. 
Şu an yapılacak adım, Odamız ve diğer kurumlarla kurulan denetim komisyonu ile düzenli denetimler yapılarak, Hamursuzumuzun standartlarına uygun yapan firmalara Coğrafi İşaret logosu kullanım hakkını tanıyacağız. Yalvacımızın önünü açmak, marka haline getirmek için yılmadan çalışmaya, böyle güzel hediyeler sunmaya devam edeceğiz. Yalvacımızın ilk, ilimizin yedi coğrafi işareti içinde yerini almıştır, önce ilçemize sonra ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER