Yalvaç Myo’da Dopdolu Turizm Programı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu 15-22 Nisan Turizm Haftasının önemini vurgulamak, öğrencilerde farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenliyor.

Önceki gün Öğretim Görevlisi İpek Ünal, Öğretim Görevlisi Hatice Sarı Gök ve Öğretim Görevlisi Ramazan Bilgin tarafından hazırlanan yoğun bir etkinlik programıyla kutlandı.

Etkinlik ilk olarak Turizmde Yeni Trendler Konulu bir Panelle başladı..Panelin Moderatörlüğünü Doç.Dr.Ömer Kürşad Tüfekçi’nin üstlendi. Birbirinden değerli Panelistlerin yer aldığı (Side Resort Otel Genel Müdürü Şahin Turan, Z Hoteller Genel Koordinatör Müdürü Feridun Ergün, Marina Bay Göcek Otel Yön.Kur.Bşk. Hakkı Tatar) Panele yoğun bir katılım oldu.

Panelde Turizmde Kariyer, Sosyal Medya, Yeni Turizm Trendleri ve Teknolojinin Turizme etkileri konuları işlendi. .Panelde Konuklar arasında yer alan Yalvaç Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ömer Erdoğan da söz alarak Turizmde Çevre Bilinci üzerine kısa bir konuşma yaptı.

Oldukça verimli geçen Panel sonunda Panelistler Tarafından katılımcılara Mobil Uygulama üzerinden 10 soru yöneltilerek doğru ve hızlı cevap veren ilk 3 öğrenciye Side’ de Otelde 2 günlük tatil hediye edildi.

Panelin sonunda Yalvaç MYO tarafından başlatılan proje olan Her Konuk için Hatıra Ormanına Birer Fidan dikildiğine dair belgeyle Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü teşekkürlerini iletti..

Panelin devamında Aşçılık Programı tarafından hazırlanan Resepsiyon verildi. Yoğun katılımın olduğu Yalvaç Müzesi ve Pisidia Antik kenti gezileriyle etkinlik serisi sona erdi.

yalvacu-001.jpgyalvac-myoou-001.jpgyalvac-myoo-001.jpgyalvac-myo-001.jpg

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER