30 AĞUSTOS, ISPARTA’NIN ITKM ZAFERİ OLACAK

Isparta’nın kalbindeki Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatının kültür merkezinde sona yaklaşıldı. Diğer kısımlarında tamamlanması için 350’nin üzerinde işçi çalışma gerçekleştiriyor. ITKM inşaatında AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel ile Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen incelemelerde bulundu. Heyete AK Parti İl ve Merkez İlçe Teşkilatları da eşlik etti.


Isparta’nın son 25 yılına damga vuran bir inşaat, Ticaret ve Kültür Merkezi. Temeli atıldığında doğan çocuk bugün 25 yaşında. 
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in de göreve geldikten sonra en fazla mesai harcadığı konuların başında geliyor, ITKM inşaatı.
Başkan Başdeğirmen, büyük bir sorumluluk alarak, iletişim kanallarını zorlayarak inşaatın yeniden başlamasını sağladı. ITM cami tamamlanarak ibadete açıldı, Kültür Merkezinde ise sona yaklaşıldı. 
300’ün üzerinde işçinin çalıştığı inşaatta AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkan Vekili Hamdullah Armağan, Merkez İlçe Başkanı Yasir Pirimoğlu, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve teşkilat yönetimleri incelemelerde bulundular.
Milletvekili Özel, inşaatın son durumuyla ilgili Başkan Başdeğirmen ile yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
* “Ağustos ayında kiracılarımızı AVM’ye almayı hedefliyoruz”
Mayıs ayı sonuna kadar ITKM’nin Kültür Merkezi bölümünü tamamlamayı hedeflediklerini belirten Yüklenici firmanın Proje Müdürü Esra Süslü, “çok yoğun geçirdiğimiz maratonda artık sona doğru yaklaşıyoruz. İnşaatın Kültür Merkezi bölümünde artık sona geldik. Dış cephesini de yeniliyoruz. Önümüzdeki hafta dış cephenin iskelelerini söküyoruz. 350 işçi ile çalışıyoruz burada. Gerçekten ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İnşaatın tamamını bitirmek için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Amacımız biran önce iskan seviyesine getirmek. AVM’ler için Eylül ayı çok önemlidir. Çünkü kiralamalar o döneme kadar yapılır. Bizim amacımız da Ağustos ayının sonuna kadar burayı tamamlayıp, AVM’yi Ağustos ayı içerisinde kiracılarımıza teslim etmek”  dedi.
* AK Parti Merkez İlçe Başkanı: Yaparsa AK Parti ve Şükrü Başdeğirmen yapar

Isparta’ya çok güzel bir yaşam alanı kazandırıldığına dikkat çeken AK Parti Isparta Merkez İlçe Başkanı Yasir Pirimoğlu, “Buradaki inşaatta alelade bir inşaat yapılmıyor Başından sonuna kadar kaliteli bir inşaat yapılması hedefleniyor. Amaçta zaten bu. Biz seçim öncesi ITKM için burayı yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Şükrü Başdeğirmen yapar demiştik. İnşallah öyle olacak. Belediye Başkanımız ve parti teşkilatlarımızın imzasıyla burayı Isparta’ya kazandıracağız” şeklinde konuştu.
* AK Parti İl Başkan Vekili: Bitirilmesi 
için büyük çaba sarf ediliyor
AK Parti Isparta İl Başkan Vekili Hamidullah Armağan ise, Partisinin ve Başkan Başdeğirmen’in ITKM’nin bitirilmesi için büyük çaba sarf ettiğini söyledi.
* Başkan Başdeğirmen: Amacımız ITKM’yi Isparta’nın gündeminden düşürmek
Amaçlarının ITKM inşaatını Isparta’nın gündeminden düşürmek olduğuna dikkat çeken Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Buraya her geldiğimizde farklı bir imalat ile ve ilerlemiş bir şekilde görüyoruz. Şu anda 350 civarında işçi çalışıyor. Gerçekten yüklenici firma yetkililerimiz ve çalışanlar özverili bir şekilde çalışıyorlar. Biliyorsunuz burası için yapımı yılan hikayesine dönen inşaat, aşkımız ITKM gibi hiç bitmesin gibi gelin arabalarına yazarak eleştiriler oluşmuştu. Artık bugün inşaatın biteceği tarihi konuşuyoruz. İnşatta çalışan arkadaşlarımız ve yetkililer dışardan geldi Ancak onlarda bir Ispartalı gibi buranın Isparta’nın gündeminden düşmesini istiyorlar. Bizim de amacımız bu. Buranın biran evvel Isparta’nın gündeminden düşmesi. Ve burada şunu da gördük. Eski müteahhit firmaya göre şimdi daha kaliteli işçilik ve malzemeler kullanılıyor. Eğer eski müteahhidin yaptığı gibi olsaymış burası bir 5 yıl sonra yeniden tadilattan geçermiş. Ancak şu an öyle bir durum söz konusu değil. Gerçekten birinci sınıf ürünler buruda kullanılıyor. İşçilik te aynı şekilde çok güzel ve sağlam aynı zamanda kaliteli yapılıyor. Kültür Merkezi bölümünde sona gelindi. İçerisinde konferans salonu, düğün salonları, sinema salonu ve kütüphane gibi sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir alan var. Kültür Merkezimiz gerçekten Isparta’ya yakışan bir şekilde oluyor. Dış cephesinde kültür merkezinin bir farkındalık oluyor. Orası yenileniyor. Önümüzdeki hafta iskeleleri sökülerek, kültür merkezinin dış cephesi bitirilecek. AVM kısmı için ise yetkililerin de söylediği gibi Ağustos ayı içerisinde kiracıların buraya girmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.
* Milletvekili Özel’den önemli açıklamalar
“Ağustos’ta ITKM’nın bitiş zaferini kutlamak istiyoruz”
Ağustos’ta ITKM’nin bitiş zaferini kutlamak istediklerini söyleyen AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel de, inşaatın bu noktaya getirilmesinde Başkan Başdeğirmen’in büyük katkısı olduğuna dikkat çekti. Milletvekili Özel açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Birileri buranın kapısını kırıp içeriye girecekti. Birileri 2 yıldır burası neden tamamlanmıyor gibi eleştiriliyor yöneltiyor. Birileri de seçimden önce yüzde 80 seviyesinde inşatta demişlerdi. Ancak durum hiçte öyle değil. Malzemelerin ve bir çok yerin mecburen tadilattan geçmesi gerekiyordu. Ve bugün onlar yapılıyor. Bir çok alanı su basmış, malzemeler zarar görmüş. Müteahhit firma ve ekibi bunları yenileyerek yapmış. Hem de daha önceki müteahhidin yaptığı gibi değil, gerçekten belki de 5 katı daha kaliteli işçilik ve malzeme kullanılarak yapılıyor. İnşaatın kültür merkezi bölümünün sonuna geldiğine şahit olduk. Kısa süre içerisinde kültür merkezi bölümünün açılacağı görmüş olduk. Ağustos’ta artık, 30 Ağustos olur inşallah. Zafer Bayramı gibi bir anlamlı günde. Tarih belirlenmedi ama gönlümüzden geçen tarih bu. O tarihte bizde ITKM’nin bitiş ve tamamlanma zaferini, bayramını kutlamış oluruz. Ve artık ITKM Isparta’nın gündeminden düşer. Aslında ITKM deyince de insanların aklında iyi bir intiba bırakmıyor. Burayı güzel bir marka isimle yeniden değerlendirilmesi de düşünülebilir. İnşaatın bu noktaya gelmesinde Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in büyük katkısı bulunuyor. Kendisine, ekibine ve müteahhit firmaya çok teşekkür ediyoruz. Risk alarak işi buraya getirdi. Artık risk alarak daha iyi hizmetler yapacağına inanıyoruz. İnşaatın kısa sürede açılarak, Ispartalılara hizmet vereceğine de canı gönülden inanıyoruz. Isparta’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
İnşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği ITKM’de artık tünelin ışığı göründü. Isparta artık, ITKM’nin biteceği günü konuşuyor.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER