50 YILLIK HAYALDİ. İLK ADIM 7 YIL ÖNCE ATILDI

Milletvekili Recep Özel, Melikler Köprüsü ve bağlantı yollarındaki çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Özel, köprünün adının Sadık Badak Melikler Köprüsü olmasını önerdi.
 
Milletvekili Özel, 50 yıllık hayalin gerçeğe dönüşme hayalini şu sözlerle paylaştı;
“Melikler Köprüsü, nihayet Çandır-Melikler-Elsazı arasındaki bağlantı yolunun son kısmının asfalt çalışması başlamış, bu çalışmanın bitmesi  ile de tam manası ile hizmete girmiş olacaktır. Bu bölgemizde yaşayan hemşehrilerimizin elli yılı aşkındır hayali olan ve bunun içinde dernek bile kurdukları Melikler Köprüsü için bu bölgemizden evli 23. ve 24. Dönem AK Parti Antalya Milletvekili Sadık BADAK abimizin; köprünün projelendirilmesinde ve yapılmasında büyük emeği ve desteğini gördük. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Burdur Milletvekillerimiz Bayram ÖZÇELİK ve Mehmet ALP beylerinde çok büyük ve katkıları olmuştur.
2013 yılında Çandır’da dönemin valisi, benim, Süreyya Sadi BİLGİÇ ve Sadık BADAK beylerin  katılımı  ile köprünün yapımı için bir toplantı ile başlattığımız çalışma, bir sonraki Valimiz Vahdettin Özkan’ın çok güzel bir gerekçe ve çalışma ile bu köprünün buraya yapılmasının anlatan bir dosya ile dönemin Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz beye sunuşumuz ve onun da önemseyerek, desteklemesi ve ilk ödeneğin göndermesi ile başlamış,  İl Özel idaremizin gayretleri ile de köprü tamamlanmıştır.
Köprünün İlimiz sınırları içerisinde kalan  bağlantı yolu bir süre önce asfaltlanmıştı. Burdur İl sınırları içerisinde kalan kısmın ise altyapı çalışması , beton ve asfalt çalışmasının bir kısmı  Burdur il Özel İdaresi tarafından yapılmış , geriye kalan kısmın asfaltı ise bugün itibariyle Isparta İl Özel İdaresi tarafından yapılmaya başlanmıştır. 
Bölge İnsanımızın bir hayalini gerçekleştirmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. İlimize, Bölgemize hayırlı olsun. 
Melikler Köprüsünün adının da “Melikler Sadık BADAK köprüsü” olarak değiştirilmesinin bir vefa örmeği olacağını da burada ifade etmek istiyorum.”

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER