AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

Kongre AK Partide başka bir heyecandır, başka bir coşkudur

AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, Uluborlu kongresinde konuştu. Zabun, “İlçelerimizi planlamış olduğumuz takvim çerçevesi içerisinde kongre süreçlerini başlatmak üzere seçim kurullarına müracaatlarını gerçekleştirdik.”

 Bugün  Uluborlu, yarın ise Atabey ilçe kongresini gerçekleştireceğiz. Devam eden haftasonları birer ilçelerimizde kongre tarihlerini belirledik. İlçe kongrelerimizi son olarak merkez ilçeyle birlikte tamamlamış olacağız. Merkez ilçemizin kongresini de tarihte bir değişiklik olmazsa 11 Nisan gibi planlıyoruz ve bütün ilçelerimizin kongrelerini tamamlamış olacağız. Yine MYK’mızın kararına göre henüz il kongremizin tarihi belirlenmiş değil ama prensipte il kongreleri 2019 Eylül – Ekim aylarında genel merkezimiz tarafından yapılan açıklamaları göre 2020 Eylül ayından itibaren il kongrelerini bütün Türkiye’de başlayacağız. Bizde genel merkezimizden il kongresinin tarihini gerekli istişareleri yapmak suretiyle belirleyeceğiz.”   

 

 

Kongrelerin AK Parti’ye yeni bir heyecan katacağını ifade eden Zabun, “aramıza yeni katılanlar ile mevcut arkadaşlarımızla güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Kongre AK Partide başka bir heyecandır, başka bir coşkudur ayrıca kongreler bizim için hem yenilenme hem yeni bir heyecan katma noktasında önemli ve kongreler 3 yıldan 3 yıla gerçekleştiriliyor ve 3 yıl boyunca teşkilatımızla görev yapacak ilçe yönetimlerimizde görev alacak olan arkadaşlarımızı belirleyeceğiz. Aynı şekilde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada son derece dinamik ve son derece motivasyonu yüksek teşkilat yapılanmasıyla AK Partiyi daha nice yıllara taşımanın gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bir taraftan yeni arkadaşlarımızı dahil edeceğiz, bir taraftan hem hafızayı muhafaza edeceğiz ve yenilenmeyle o hafızayla yeni heyecanlarla birleşmesiyle bir ilçe teşkilatlanmasını ilçe yönetim teşkilatlanmasını gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER