AMERİKA’DAN BADEM GETİRİP ÜSTÜNE ÇİKOLATA KAPLADIKTAN SONRA GERİ GÖNDERİYORUZ

Isparta’nın gururu Beşler, draje ve hediyelik çikolata üretimi ile birlikte ihracatını artırdı, üretiminin yüzde 60’ını başka ülkelere gönderiyor.

 Isparta Süleyman Demirel OSB’de faaliyet gösteren köklü şirket Beşler, dış pazarda güçlenmeye devam ediyor. Draje (çikolata kaplama) ürünleri yanı sıra hediyelik çikolata üretimine de başlayan Beşler, ihracatını ve satış yaptığı ülke sayısını artırdı. Beşler, şu anda üretiminin yüzde 40’ını iç piyasaya, yüzde 60’ını da dış piyasaya satıyor. Beşler, Amerika’dan ithal ettiği bademin üzerini çikolata ile kapladıktan sonra geri satarak dikkatleri üzerine çekiyor.

 Beşler Kuruyemiş Sahipleri İlhan-Cengiz Korkmaz kardeşler, ihracatı arttırmak için çalıştıklarını ifade ettiler.  Draje ve çikolata sektörüne girdikten sonra dış Pazar payının arttığını belirten Cengiz Korkmaz, Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerden badem ithal ettiklerini, üzerini çikolata ile kapladıktan sonra aynı ülkelere ihraç ettiklerini anlattı. Pandemi sürecinde kuruyemiş sektörünün büyüme yaşadığını da belirten Korkmaz, “30 kişi ilave yaparak 145 istihdama ulaştık. 2 vardiyada üretime devam ediyoruz” diye konuştu.

08ef2828-81fc-42d7-849e-ef43663a5332.jpg

GURURUMUZ BEŞLER IKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI

Isparta OSB’de üretim yapan BEŞLER, ihracatı ile Batı Akdeniz Bölgesi’nde fındık ve mamülleri sektöründe birincilik ödülü kazandı. BEŞLER, kuru meyve sektöründe de ikincilik ödülü aldı. BEŞLER Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Korkmaz, üretime ve istihdam oluşturmaya devam edeceklerini belirterek “Isparta’dan dünyaya kuruyemiş ve diğer mamüllerde ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

5ba0e22e-b8f7-41fc-9101-1383eaa9ba7d.jpg

30 ÜLKEYE KURUYEMİŞ IHRACATI

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Beşler Kuruyemiş’e 2 dalda ihracat ödülü verdi.

Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi’nde 9 bini kapalı 15 bin m2’lik alanda faaliyet gösteren Beşler Kuruyemiş, ihracat yıldızları arasında yer aldı. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, 2017 ihracatın yıldızları ödülleri kapsamında Beşler Kuruyemiş’e kuru meyve ve mamulleri dalında ikincilik, meyve ve sebze mamulleri dalında da 4.ödülük verdi.

30 ülkeye ihracat yapan Beşler Kuruyemiş’in ödüllerini Isparta Valisi Şehmus Günaydın verdi. Vali Günaydın, ödülleri Beşler Kuruyemiş’in sahipleri Cengiz Korkmaz ile İlhan Korkmaz’a verdi. 150 kişiye istihdam sağlayan Beşler, kuruyemiş ve draje dalında 120 çeşit ürün üretiyor. Beşler, 30 ülkeye ihracatın yanı sıra 5 ilde 7 mağazada faaliyet gösteriyor.

BEŞLER ÜRÜNLERİ İLE A101’DE

Isparta’nın kuruyemiş sektöründeki gururu Beşler, mısır, çikolata grubu ve leblebi ürünleri ile A101 markası ile anlaştı. Beşler’in ürünleri A101’in Türkiye’de genelindeki tüm mağazalarında satışa sunuldu. S.D OSB’de faaliyet gösteren Beşler Kuruyemiş’in 53 çeşit draje ürün, 200 çeşit de kuruyemiş üretiyor.

İLETİŞİM

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi 104.Cd. No:2
ISPARTA / TÜRKİYE


T. +90 (246) 556 55 76 
F. +90 (246) 556 55 80

[email protected]

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER