ARTIK TEK ÇATI ALTINDALAR ISPARTA HALI YIKAMACILAR DERNEĞİ KURULDU

Isparta’da halı yıkamacıları bir araya geldi, tek çatı altında birleşti. Artık sorunlarını Isparta Halı Yıkamacılar Derneği adı altında dile getirebilecekler. Derneği Başkanlığını ise Mustafa Sökmen yapacak.


Son yıllarda önemli bir sektör haline geldi, halı yıkamacılar. Toplumun büyük bir kesimine hizmet götüren halı yıkamacılar, kamuoyunda önemli bir görevi ifade ediyor. Isparta’da faaliyet gösteren halı yıkamacılar da artık tek çatı altında bir araya geldi. Halı yıkamacılar, Isparta Halı Yıkamacılar Derneği adı altında birleşti. Isparta Halı Yıkamacılar Derneği Başkanlığına ise Sökmen Halı Yıkamanın Sahibi Mustafa Sökmen getirildi.
Amaçlarının halı yıkamacılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak olduğuna dikkat çeken Isparta Halı Yıkamacılar Derneği Başkanı Mustafa Sökmen, Isparta’nın en iyi hali sahiplerini bir araya getirerek, sorunlara çözüm arayacaklarını ifade etti. 


* “TAM KAPANMA SÜRECİNDE HALI YIKAMACILAR KAPALI
İLLEGAL ÇALIŞANLARA CEZA VERİLİYOR” 

Halı yıkama mesleğinin sorunlarını her platformda dile getireceklerini belirten Başkan Sökmen, özellikle pandemi döneminde bir çok sorunla karşılaştıklarını söyledi. 17 günlük tam kapanma sürecinde halı yıkamacıların faaliyet göstermediğini belirten Mustafa Sökmen, birçok yetkili ile görüşmelerine rağmen, kısıtlamadan muaf tutulmadıklarını kaydetti. Sökmen, tam kapanma sürecinde işletmelerini açan firmaların ise ceza ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Meslektaşlarına uyarılarda bulunan Başkan Mustafa Sökmen, “illegal olarak çalışmanın büyük cezası var. Bu nedenle halı yıkama işletmelerinin kuralları uymasını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER