BADEZ’E GÜVENLİ HİZMET BELGESİ

BADEZ Kuruyemiş, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nin COVID 19 Güvenli Hizmet denetiminden başarı ile geçerek TSE COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazandı.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), pandemi sürecinde işverenlerin, COVID 19 risklerini eksiksiz bir şekilde yönetmeleri ve gerekli önlemleri alarak çalışanlarının konu hakkında farkındalıklarını arttırmaları amacı ile bir kılavuz yayınlayarak, istenen şartları yerine getiren kuruluşlara “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” vereceğini duyurmuştu. Pandemi sürecini etkin bir şekilde yöneten, çalışanlarına hijyenik ve kontrollü bir ortam sağlayan BADEZ Kuruyemiş, bu başarısını tescillemek amacı ile ‘Güvenli Hizmet Belgesini’ almak için TSE’ye başvururken standart gerekliliklerine tam uyum sağlayarak kuruyemiş sektöründe ve bölgesinde Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk firma oldu.

“EN BÜYÜK DEĞERİMİZ

İNSAN SAĞLIĞI”

BADEZ Kuruyemiş’in temel değerleri arasında yer alan sağlıklı beslenme ve insan odaklılık bakış açısıyla süreçlerini yürüttüklerini belirten BADEZ Genel Müdürü Samet ŞAHAN, “COVID-19 Salgını sonrasında tüm Dünya ve Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. İlk vaka görülmesinin ardından Şirketimiz olarak mücadelemizi başlattık. Oluşturduğumuz eylem planlarını hızlı bir şekilde hayata geçirdik ve tedbirlerimizi aldık. Tüm enerjimizi insanlara sağlıklı hizmet vermeye adıyoruz. COVID-19 Salgını ile mücadele günlerinde hem çalışanlarımız, hem müşterilerimizin sağlığını önemsedik ve tüm önlemlerimizi aldık. Sürekli iyileştirme ilkemizle çalışanlarımızın ve tüm müşterilerimizin sağlıklarını korumak, güvenilir ve hijyenik bir ortamda hizmet sunmak amacı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

BİR ISPARTA MARKASI BADEZ

4 kuşaktan bu yana hizmet veren, son kuşakla birlikte perakende satışa başlayan BADEZ KURUYEMİŞ, günün teknolojilerine yönelik yeniliklerle Ispartalıların karşısına çıkmaya devam ediyor. İlerleyen süreçte, ISPARTA MARKASI olarak Türkiye genelinde temsiliyete hazırlanan şirket, yepyeni yatırımlarla yolculuğuna devam etmeye kararlı. Gelişmeleri şirket ortaklarından Samet Şahan anlattı.

AMACIMIZ ISPARTA’DAN BİR MARKA ÇIKARMAK

Bu sektörde 1949 yılından bu yana devam etmekteyiz. 4.nesil olarak ağabeyimle beraber çalışıyoruz. Firma olarak 2006-2005 yılları arası, ama sektör olarak 1949 yılından bu yana kuruyemiş işi yapıyoruz. Dedemizin babasından bu yana devem ediyoruz. Bu işe Burdur Yeşilova’da başlamışlar. İşi, 2.kuşağımız Isparta’ya getirmiş. 3.kuşak babam olarak da toptancılıkla devam etmiş, iz 4.kuşak olarak perakende hizmet veriyoruz. Ama işin özü olan ‘kuruyemiş’ olarak devam ediyoruz.

Dedemler o zamanlar büyük toptancılık yaptıkları için Türkiye’nin 3’te birine mal veren bir firmaydık. Ama biz, toptancılık yapmayalım, perakende hizmet verelim ve mağazalaşalım istedik ve bunu Isparta’da başardık. Şimdi sıra inşallah çevre illerde.

GÜNÜN KOŞULLARINA AYAK UYDURULUYOR

Tabi biz teknoloji olarak eski nesillere göre biraz daha şanslıyız. Terazilerimiz elektronik, takip sistemimiz geniş çaplı. Bu bağlamda şubeleşmek için bir engel yok. Ürünün en iyisini satıyoruz. Ürünün nerede yetiştiğini biliyoruz. Bu teknoloji ile birleştiği zaman bize büyük kolaylık sağlıyor. Onda dolayı da şimdi 5 mağazamız var.

Bundan sonraki amacımız, öncelikle çevre illerde şubeleşmek. Daha sonrasında da Türkiye’de şubeler açmak. Amacımız Isparta’dan bir marka çıkarmak. Olursa da ne mutlu bize.

NELER VAR?

Ürün portföyümüzün ağırlığı kuruyemiş. Bu yanında kuru meyve, baharat, aktariye, normal kuru gıdalar, bitkisel yağlar olmak üzere aşağı yukarı demirbaş dediğimiz 700 kalem ürün var. Buna ufak tefek diğer ürünlerde ilave edilirse ürün çeşidimiz bini buluyor. Türkiye’nin her yerinden ürün geliyor bize. Örneğin fındık Karadeniz Gaziantep, Urfa, badem Datça’dan geliyor, kayısı Malatya’dan, dut Elazığ’dan geliyor.

KALİTE ÖNCELİĞİMİZ

Bizim sattığımız ürünler toptan satışa gelmez. Neden? Normalde 1.sınıf ürün vardır bir de ekstra ürün vardır. Bizim ürünlerin hepsi ekstra. Pahalıdır ama lezzet konusunda herkesten iyidir. Bu konuda iddialıyım. Çünkü,firmalarla çalışırken çok dikkatli çalışıyoruz ve kaliteye çok önem veriyoruz. Zaten müşterimiz paraya bakmıyor. Bir ürünü yediği zaman zevk alıyorsa alıyor.

İŞTE YENİ PROJELER

Şu an uygulama yaptırıyoruz. Bu uygulama şöyle olacak: Isparta merkezinde nerede olursa olsun appleios, androidonlina uygulamayı indirip, hem ekstra yüzde 10 indirim alacaklar hem de siparişler evlerine getirilecek. Ödeme telefondan yapılacak, ürün ayağına gelecek. Bunun haricinde Türkiye’nin her yerine online satış yapılacak. Bu uygulamaya kısa süre sonra başlayacağız.

Yatırımlarımıza devam edeceğiz tabiki. İmalatı taşımak istiyoruz ama yer bulamadık. İmalatı taşıdıktan sonra artık şubeleşmeye başlayacağız. Keçiborlu’da yer arıyoruz. Olursa hem girişte hem çıkışta showroom gibi gösterişli bir yer açmak düşüncemiz var.

ARGE ÖNEMLİ

Badez’inyükselişi, aslında son 6 yılda oldu. Bu da şundan kaynaklandı. Tamamıyla en iyisini yapalım istedik. Eğer bu yolu kat ettiysek, kalite birinci sırada yer alır. Kalite olunca herşey oluyor. İstikrarlı çalışma ve uzman desteği önemli. Biz uzman isimlerle çalıştık.

PANDEMİ SÜRECİ

Yaz sezonundayız. Bizim şu anda normalde düğün çerezlerine yetişemiyor olmamız lazım. Siparişler çok az ama bu sezon böyle geçecek. Hastalık geçsin de önemli olan bu bence. Normalde bu sezon yurt dışından gurbetçiler gelirdi, onlar da yok.

Pandemi sürecinde çoğu firmaya göre biraz şanslıydık. 3-4 ay çalıştık, kapatmadık çok şükür çalıştık. Herkes evde olduğu için talep iyiydi.

BAŞARININ OLMAZSA OLMAZLARI

İşte başarılı olmanın yolu o işe yoğunlaşmak önemli. Hatta gerekirse çıraklık, kalfalık yaparak işi öğrenmek ve sonrasında işe başlamak gerek. Ben çok biliyorum öyle bir anda işyeri açıyorlar, sermayelerini harcıyorlar, ama işi bilmiyorlar ev sonuçta hüsrana uğruyorlar. Yani işin mutfağını bilmek lazım. Biz de öyle olduk. Babam bize gelin şuraya oturun demedi, en alttan çalışmaya başladık ve çok şükür buralara geldik.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER