BAŞDEĞİRMEN 5 BİN KONUTU YAPARSA HEYKELİNİ DİKERİZ

Emekliler Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal

''BAŞDEĞİRMEN 5 BİN KONUTU YAPARSA HEYKELİNİ DİKERİZ''

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen seçim döneminde vaat ettiği sosyal konut projesi için somut adımlar atıyor. Bu kapsamda Isparta’ya inşa edilecek bin 2 sosyal konutun ihalesi 15 Mart’ta yapılacak. Bin 500 konutun ise projesi hazırlanıyor. Yapılan çalışmalar emekliler tarafından sevinçle karşılandı. Emekliler Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal, “Belediye Başkanımız söz verdiği gibi 5 bin konutu yaparsa, heykelini dikeriz” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kurası çekilen bin 2 konutun ihalesinin 15 Mart’ta yapılacağını müjdelemişti.

Başkan Başdeğirmen’in bu açıklaması emekliler tarafından sevinçle karşılandı.

Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, bin 2 konutun yanı sıra İstanbul yolundaki eski gülkent devlet hastanesinin bulunduğu alana bin 500 konut daha yapılacak olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bilindiği gibi 3-4 senedir bu toplu konut üzerinde emekliler derneği olarak gerekli girişimlerimizi yaptık. Milletvekillerimiz Süreyya bey, Recep bey, Mehmet beylerinde destekleriyle girişimlerimizi yaptık en sonda belediye başkanımız derneğimizi ziyaretimize geldiğinde bizlere dedi ki 5 yıl içerisinde 5 bin konut yapacağım bu yıl içerisinde ben 2 bin 500 konutu tamamlayacağım dedi ve kendilerinin bu konuda çok girişimleri oldu hem milletvekillerinin hem belediye başkanının ve kendileri ellerini taşın altına koyarak toplu konut konusunda açıklık getirdiler bunun bin iki tanesinin geçtiğimiz zaman içinde kurasını çekmiştik ve bunların yapılmasını beklemekteyiz. Emeklilerimiz zannetti ki bu konutlar yapılmaz mahsus kura çekiyorlar bizleri oyalama çalışıyorlar denildi ama ben yılbaşından önce başkandan müjde aldım kendisi kurası çekilen bin iki konutun en kısa sürede ihalesinin yapılacağını yani 15 Mart 2021’de ihalesinin yapılacağının müjdesini verdi. Geri kalan bin 500 konutunda akabinde sigorta hastanesinin olduğu yere en kısa sürede yapılacağını ve şuanda plan ve projelerinin hazırlandığını ve oraya yapılacağının da müjdesini verdi buda gerek Isparta halkı için, gerek emeklilerimiz için, gerek dar gelirli vatandaşlarımız için gerçekten büyük bir müjdedir.      

Başkan Başdeğirmen’in dönemi içerisinde 5 bin konut yapacağına dair söz verdiğini söyleyen Ersal, “BELMAŞ marifeti ile de konut yapılacak olması bizi sevindirdi. Başkanımız 5 bin konut yaparsa, heykelini dikeriz” diye konuştu.

 Zannetmesin ki insanlarımız konut yapılacak kimseyi biz kandırmadık kimseyi de ne belediye nede milletvekillerimiz kandırmadı bunlar yapılacak Isparta’ya yapılacak her şey içinde kim yaparsa yapsın biz onların kulu kölesi oluruz belediye başkanımız verdiği sözlerinde durursa en kısa sürede bu konutları yaparsa biz onun heykelini de dikeriz gerektiğinde biz bu konuda belediye başkanımıza güveniyoruz verdiği sözleri şuana kadar yerine getirdi inşallah bu sözünde yerine getirir 2 bin 500 konutu bu yıl içerisinde tamamlamış oluruz diğer kalan 2 bin 500 konutu da BELMAŞ kanalıyla yapacağını söyledi oda sevindirici bir haber geçmiş dönemlerde belediye başkanlarımız Mehmet Aybatılı ve Fuat Uyar bey bu konularda BELMAŞ kanalıyla çok mesken kazandırmış oldu. İnşallah Şükrü Başdeğirmen başkanımız da BELMAŞ kanalıyla Isparta’ya konut yapar ve gelecek dönemlerde de onun ismini yad etmiş oluruz.   

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER