BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN BALKAN ŞAMPİYONU RUMEYSA COŞKUN’U ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Balkan Şampiyonu olan Milli Atlet Rumeysa Coşkun’u kutlayarak altınla ödüllendirdi. Başdeğirmen, “Rumeysa’nın her gittiği yerde Türk Bayrağımızı göndere çektirerek, İstiklal Marşımızı söyleteceğine inanıyorum” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Balkan Şampiyonu olan Milli Atlet Rumeysa Coşkun’u kutlayarak altınla ödüllendirdi. Ziyarette Rumeysa Coşkun’un Antrenörleri Beden Eğitimi Öğretmeni Sibel ve Lütfü Yılmaz da hazır bulundu. Ayrıca Başkan Başdeğirmen, Rumeysa Coşkun’un Trabzon’daki Türkiye Dağ Koşusu ve Balkan Dağ Koşuları Milli Takım Seçmeleri için uçak biletini de aldı.
Geçen hafta İstanbul Burhan Felek Kompleksi içindeki Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde yapılan 50. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nda yarışan Rumeysa Coşkun, 3000 metrede 9.49 derecesi ile birinci olmuştu.  Coşkun, 26-27 Eylül tarihlerinde Trabzon’da yapılacak Türkiye Dağ Koşusu ve Balkan Dağ Koşuları Milli Takım Seçmelerinde ülkemizi temsil edecek.
Milli Atlet Rumeysa Coşkun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Balkan Şampiyonasında birinci olduğum için mutluyum. Daha önce Türkiye Şampiyonluklarım, Balkan derecelerim ve Liselerarası Dünya Şampiyonası’nda üçüncülüğüm var. U-20 Balkan Şampiyonu oldum, artık Büyüklerde de birinci olmak istiyorum. Hedefim, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmak. Olimpiyatlarda da yarışmak istiyorum” dedi.
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Milli Atlet Rumeysa Coşkun’u başarılarından dolayı tebrik etti. Başkan Başdeğirmen, Rumeysa Coşkun’un en büyük hayallerinden birisinin de olimpiyatlara katılmak olduğunu söyleyerek, “Bunu başaracağına da inanıyorum, gözleri ışıl ışıl, ‘ben varım’ diyor. Rumeysa’ya, ailesine, hocalarına da teşekkür ediyorum. Sibel ve Lütfü Yılmaz hocalarımızla Rumeysa daha nice başarılar elde edecektir. Bizlere de sadece Rumeysa değil, Rumeysa gibi ilimizi, Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil eden çocuklarımızın, gençlerimizin arkasında olmak düşüyor. Bu sporcularımızı desteklemek, her türlü ihtiyaçlarını karşılamak, başarıya ulaşması için emek vermektir. Sporu bizde çok önemsiyoruz. Sporcularımızın hem şehrimizde, hem ülkemizde, hem de dünyada başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Rumeysa’yı destekleyerek en güzel başarılarla, her gittiği yerde Türk Bayrağımızı göndere çektirerek, İstiklal Marşımızı söyleteceğine inanıyorum” dedi. 
16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftasına da dikkat çeken Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizler artık yerimizden kalkıp hareket etmek zorundayız. Rumeysa gibi sporcularımızın bizlere örnek olması lazım. Bizler her işimizi araçlarla görmeye alışmış bir toplum olduk. Artık hareketlenmek, yürümek, bisiklete binmek, spor yapmak bizim sağlımız açısından da çok önemli” görüşlerinde bulundu. 
Halıkent Orta Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sibel Yılmaz, Rumeysa Coşkun’u 4. Sınıfta keşfettiğini ve o tarihten bu yana disiplinli ve sistemli bir şekilde çalıştıklarını söyledi.  Atletizminin devamlılık isteyen bir spor dalı olduğunu dile getiren Coşkun, “Rumeysa,  lise dönemine geldiğinde eşim Beden Eğitimi Öğretmeni Lütfü Yılmaz nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor. Rumeysa’nın daha önce il, Türkiye şampiyonlukları ve dereceleri var. Ayrıca Balkan derecelerinin yanı sıra liselerde Dünya üçüncülüğü kazandı. Şu an Beşiktaş Jimnastik Kulübü adına çalışmalarını sürdürüyor. Rumeysa Coşkun gibi yeni yetenekleri kazanmak için çok çalıştık. Belediye Başkanımızın spora olan ilgisi bizleri sevindirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Halıkent Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Atletizm Antrenörü Lütfü Yılmaz ise Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e kendilerini davet edip spora ve sporcuya destek verdiği için teşekkür etti. Rumeysa Coşkun’un Balkan Şampiyonasında 12 ülke sporcu arasında birinci olduğunu söyleyen Yılmaz, “Rumeysa iyi bir dereceyle Balkan Şampiyonu oldu. Daha önce de Türkiye şampiyonlukları, Balkan dereceleri elde eden Rumeysa Coşkun’un dünya üçüncülüğü de var. Milli Takımımızda ülkemizi başarıyla temsil eden Rumeysa Coşkun, alttan gelen sporcularımıza da örnek oluyor. Bizlerde yeni Rumeysa’lar yetiştirmek için çalışıyoruz. İnşallah Trabzon’da yapılacak şampiyonadan da  iyi bir dereceyle döneceğiz” diye konuştu.
Halıkent Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Atletizm Antrenörü Lütfü Yılmaz’ın öğrencilerinden olan ve programı takip eden İHA Isparta Muhabiri Levent Doğan da, Yılmaz’ın antrenörlükteki uyguladığı çalışma prensiplerinden ve kendisiyle yaşadığı anılardan bahsetti. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’de, Levent Doğan’ın, gerek belediyenin, gerekse şehrin tüm spor haberlerinde yer aldığını hatırlatarak, “Levent Doğan kardeşimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Nerede spor var, orada Levent kardeşimizi görüyoruz. Isparta’mızın spor anlamında duyurulması, bilinirliliğinin artması için kendisi de çok emek veriyor, teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER