BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN DUYGULANDIRAN HİZMET

Yürüme engelli anne 17 yıl sonra kızının kabrine gidebildi

 

2003 yılında meydana gelen trafik kazasında anne ile kızı yaralandı. Kazada kız hayatını kaybederken, anne yürüme engelli kaldı. Yürüme engelli anne kızının kabrine yol olmadığı için gidemedi. Durumdan haberdar olan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen yürüme engelli anne için bir yol yapılması talimatını verdi. Yapılan çalışmaların ardından acılı anne engelli sandalyesiyle 17 yıl önce kazada kaybettiği kızının kabrine giderek dua etti.

 

2003 yılında Manisa’da meydana gelen trafik kazasında Hasan-Nihal Yalçınkaya çiftinin 3 yaşındaki kızları Ecem Su Yalçınkaya hayatını kaybetti.  Anne Nihal Yalçınkaya da yürüme engelli kaldı.Anne yürüme engelli olduğu için Isparta Gülcü Mezarlığındaki kızının kabri başına gidemiyordu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen durumdan haberdar oldu. Engelli anne için mezarlığın girişinden kızlarının kabrine kadar özel olarak yol yapıldı.Anne Nihal Yalçınkaya 17yıl sonra kızının kabri başına engelli sandalyesi ile gitti. Dua etti.

Eşinin artık kızının kabri başında dua edebildiğini belirten Baba Hasan Yalçınkaya, yapılan çalışmadan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. Başkan Başdeğirmen’e teşekkür eden Yalçınkaya açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“2003 yılında elim bir trafik kazası sonucu eşim engelli halde, çocuğumuz Ecem Su’yu trafik kazasında kaybettik.

Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in böyle duyarlı bir şekilde hizmet anlayışında olması beni çok sevindirdi. Çok duygulandırdı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Sağolsun, varolsun, yüce rabbim sağlık ve sıhhat versin. Başarı versin.

Eşim şu anda engelli olduğu için gelemedi. Ama eşimle birlikte Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür edeceğiz. Sayın Belediye Başkanımız bizi çok mutlu etti. Bu hizmet engellilere verdiği önemin bir göstergesi.Eşim dua edeceği zamanlarda buraya gelemiyordu.

Artık eşim, çocuğunun başında duasını yapacak. Sayın Belediye Başkanımız bizi çok memnun etti. Allah da onu memnun etsin. Kendilerine başarılar diliyorum”

Gülcü Mezarlığındaki yol yapımının tamamlanmasının ardından acılı anne engelli sandalyesiyle 17 yıl önce kazada kaybettiği kızının kabrine giderek dua etti.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER