BAYRAM İKRAMİYESİ GÖREVİ BAŞINDAKİ MEMURA DA ÖDENMELİ

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi-Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Balaban, Bayram ikramiyesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.  Balaban, açıklamasında şunları söyledi:
“Bilindiği gibi, 2018 yılından bu tarafa dini bayramlar  öncesinde işçi ve memur emeklilerine bayram ikramiyesi veriliyor. Çok ciddi bir meblağ olmasa da bayram ikramiyesinin sembolik bir anlamı vardır. Bayram ikramiyesi, vatandaşlarımızın eksiklerini gidermesi noktasında önemli bir hamle olmuştur. Türk Eğitim-Sen olarak  bu uygulama hayata geçirildiğinde Hükümete teşekkür ettik. Ancak  görevi başındaki kamu çalışanlarının da bayram ikramiyesinden faydalanmasını talep ettik. 12 milyon kişiye bayram ikramiyesi veren devletimizin görevi başındaki memurlarımıza da bayram ikramiyesi verebilecek güce sahip olduğunu düşünüyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram ikramiyesinin enflasyon oranında artırılacağı müjdesini verdi.
Aslında Hükümete yakışan; işçi, işçi emeklisi ve memur emeklisine olduğu gibi görevi başındaki memura da ikramiye ödemektir.
Çünkü 12 milyon vatandaşına bayram ikramiyesi verebilen bu devletin bütçesi, görevi başındaki kamu çalışanlarına da ikramiye verebilecek güçtedir.
İdrak etmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının başta milletimize, Türk-İslâm âlemine hayırlara vesile olmasını ve içinde bulunduğumuz salgın illetinden bir an önce kurtulmamızı sağlamasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER