BELEDİYE ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETİYOR ARAÇLAR ÖZ SERMAYE İLE ALINDI

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen 2 yıllık görev süreci içerisinde, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 39 yeni aracı Isparta Belediyesi’ne kazandırdı. Bu araçlara 2 yeni iş makinesi daha eklendi. 

1 milyon 340 bin TL değerindeki ekskavatörü ve 490 bin TL değerinde ki forklifti belediyeye kazandırdıklarını belirten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 2 yeni iş makinesini 1 TL borçlanılmadan, belediyenin kasasından aldıklarını söyledi. 

Gittikleri her yerden heybesi dolu bir şekilde geldiklerini ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Gittiğimiz hiçbir yerden boş gelmiyoruz. Nereye gidersem gideyim son 10 gün içerisinde yaklaşık 5 bin km yaptım. Neler getirdiğimi size oturduğum bir gün anlatayım. 

Kapımızın önünde 1 tane ekskavatör var, 1 milyon 340 bin TL’ye kendi cebimizden kredi kullanmadan aldığımız makine. Onun yanında da 5 tonluk forklift var, 490 bin TL’yi cebimizden nakit vererek aldığımız bir makine. Devlet malzeme ofisinden alıyoruz. Bizler Belediyemiz için gerekli bütün çalışmayı en iyi şekilde yapacağız. Buraya geldikçe yeni aldığımız ürünleri, makineleri, cihazları vatandaşlarımızın bilmesi için burada tanıtıyoruz. 

Ne demektir? Bu makineler bizim medeniyete hızlı yürümemiz demektir. Daha fazla vatandaşımıza hizmet etmek demektir. Vatandaşlarımızın çok daha fazla refah düzeylerini yükseltmektir. Bu makineler olmadığı zaman biz hizmeti istediğimiz şekilde istediğimiz zaman da veremeyebiliriz. Vatandaşımız aradığı zaman benim bir sorunum var dediğinde, ertesi güne kaldığında kırılıyor. Aslında zor bir iş, 1 saat içerisinde gitmediğin zaman belediye görevini yapmıyor diyor. Bizde 1 saatten önce varmaya çalışıyoruz.

Yeni araçlar gelecek

Bu 5 tonluğun 3,5 tonluğu daha var. Onu aldılar üretime onu verecekler. Arkasından 1 tane ambulans, 1 tanede engelli taşıma aracımız geliyor, inşallah onlarda geldikten sonra en son gittiğimde Sayın Bakanımızdan da bir çok araç istedik. Onlar da geldiğinde sizlere tanıtacağım.” Diye konuştu.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER