BELEDİYE KÜTAHYASPOR’DAN ANKARA ÇIKARMASI

Türkiye Futbol Federasyonu TFF Yönetim Kurulu'nun 8 Temmuz tarihinde yaptığı toplantıda aldığı,"Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'den TFF 3. Lig'e 11 grubun lideri terfi edecektir.” kararı Amatör Futbol Camiasını Ayaklandırdı.

Ankara’da Belediye Kütahyaspor’un uğradığı haksızlığı ortadan kaldırmak için bir dizi ziyaretlerde bulunan Kütahya heyetinde Belediye Başkanı Alim Işık, Kulüp Başkanı Cahit Özel ve bazı yönetim kurulu üyeleri bulunuyor. Heyetin şu ana kadar TBMM Başkanı Mustafa Şentop,  TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Milletvekili Saffet Sancaklı ve bazı MHP Genel Başkan Yardımcıları ile görüşmeler gerçekleştirdiği, Kütahyaspor’un haklı yönlerini anlattığı öğrenildi.

GÖZLERİNİN İÇİNE BAKARAK SORACAĞIM

BLT Türk Televizyonunda yayınlanan Levent Doğan İle Spor Özel Programının  canlı yayınına telefonla katılan Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, alınan kararla birçok şehirde hayallerin, umutların söndüğünü ve alın terinin hiçe sayıldığını söyledi. Başkan Cahit Özel,"Amatörden anlamayanlar bizim hakkımızda karar veriyor. Pazartesi günü için Türkiye Futbol Federasyonu TFF Başkanı Nihat Özdemir’den mağdur kulüpler adına randevu talep ettik. Randevu verilirse TFF Başkanı Özdemir’in gözlerinin içine baka baka şunu diyeceğim: Bizim hakkımızı bize sormadan nasıl satarsınız? Bu işten anlamıyorsanız bu işi yapmayın”.

GEREKİRSE OTURMA EYLEMİ YAPACAĞIZ.

Canlı yayına bağlanan Edirnespor Kulüp Başkanı Savaş Üner, haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi. Başkan Savaş Üner,"BAL ligini kimse önemsemiyor ve takmıyor. Bu ligin ne kadar onurlu ve zor bir lig olduğunu söylemek istiyorum. Yaptığımız girişimlerden bir sonuç alamazsak TFF’den randevu isteyeceğiz. Eğer vermezlerse kapısının önünde oturma eylemi yapacağız. Hukuki boyutta mücadelemizi devam ettireceğimiz gibi taraftarlarımıza da anket yoluyla gelecek yıl lige katılıp katılmayacağımızı soracağız"dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER