Belediye Ve Özel Idare Çalışanlarında Kadro Burukluğu

Belediye-İş Sendikası Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt, taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili basın açıklaması yayınladı. Kurt, basın açıklamasında Belediye ve Özel İdare çalışanlarının burukluk yaşadığını bildirdi. İşte o açıklama:

“Kamu kurumlarında çalışan arkadaşlarımız için güzel bir gelişme ancak Belediyede çalışan taşeronlar, Özel idare’de çalışan taşeronlar, yine Belediyelerde çalışan mevsimlik işçiler ve şirket işçileri hayal kırıklığına uğramışlardır. Çalışanlarımız kamu kurumlarında olduğu gibi şartsız sınıf ayrımı yapılmadan 696 sayılı KHK ile kadroya alınmalarını bekliyorlardı. Henüz bu yasal süreç bitmeden kadro verilmesiyle ilgili düzenleme yapılmasını Cumhurbaşkanımızdan Başbakanımızdan ve Çalışma Bakanımızdan bekliyoruz. Belediyeler ve özel idare çalışanları şehirde ve köyde yaşayan halkın çöpünü topluyor, kanal temizliyor ve arıtma tesisinde çalışıyor. Yol, Su, İtfaiye, Park ve bahçelerde çalışıyorlar. Karla mücadele ediyorlar. Halkın sağlıklı ve rahat yaşam sürmelerini sağlıyorlar. Gece gündüz demeden verilen görevi yerine getiriyor ve çalışıyorlar.

           Belediye ve özel idarelerin diğer şirket çalışanlarının mevsimlik işçilerin, neden ve hangi gerekçeyle ayrım yapıldığı konusunda bir bilgileri yoktur. Eşitlik ilkesine aykırıdır. Bu konu hakkında kamuoyunun ve çalışanlarımızın bilgilendirilmesi gerekiyor.

           Bizlere ayrım yapılmadan kadro verilmiş olsaydı biz çalışanlar hükümetimizi ayakta alkışlar, dualarla kurbanlar keser, kutlamalar yapar, bütün üyelerimiz ve çalışanlar adına teşekkür ederdik. Belediye ve Özel idarelerde çalışan taşeronlar, taşerondan kamu iktisadi teşebbüslerine geçişlerde buruk bir sevinç yaşamaktadır. Umarız bu bir başlangıç olur. İleriki tarihlerde yeni bir düzenlemeyle bütün çalışanlar kadroya geçerler.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER