BİR 'BABA' FIRINCI: BAYRAM DERELİ

FIRINININ ÖNÜNE İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN EKMEK DOLABI KOYDU

Isparta’da bir fırıncı örnek bir davranışa imza attı. Ramazan ayı ve tam kapanma dönemi nedeniyle ihtiyaç sahipleri için fırınının önüne ekmek dolabı koydu,,, ‘imkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ dedi. Mahalle sakinleri de bu örnek davranışa destek veriyor.

Fırınının önüne ekmek dolabı koydu. ‘İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ dedi. İhtiyaç sahipleri de her gün bu dolaptan ihtiyaçları kadar ekmeklerini alabiliyor. Ne soran oluyor ne de bir ücret ödeyen.

Burası Isparta… Karaağaç Mahallesindeki Ekmekçi Baba Ekmek Fırının sahibi, dedesinin mesleğini sürdüren Fırıncı Bayram Dereli, hem ramazan ayı hem de kısıtlamada işyerlerinin kapanması nedeniyle ihtiyaç sahipleri için fırının önüne ekmek dolabı koydu.

İmkanı olanlar bu dolaba diledikleri kadar ekmek ve pide koyuyorlar. İhtiyaç sahipleri de istedikleri kadar alabiliyorlar.

Fırıncı Bayram Dereli’nin bu örnek davranışa mahalle sakinleri de tam destek veriyor.

Koronavirüs salgının ilk ortaya çıktığı geçen yılda askıda ekmek kampanyası başlattıklarını söyleyen Fırıncı Bayram Dere, “Ramazan ayındayız. Ayrıca kısıtlama nedeniyle işyerini kapatanlar var. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri için ekmek dolabı koyduk. İsteyen istediği kadar alabiliyor” dedi.

 
Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER