Bir Girişimci Kadın Hikayesi Gül Ayşe’nin Yeri

İstiklal Mahallesi Milli Eğitim Lojmanları karşısında az işleyen bir işyerini devralan Gül Ayşe Özkamalı, kısa sürede önemli bir müşteri potansiyeline ulaştı. Pasta-börek, sıcak-soğuk içecekler ile her gün değişen menüde ev yemekleri hizmeti sunan Ayşe Özkamalı, evinde yapar gibi yaptığı yemekleri müşterilerine gönül rahatlığı ile ikram ediyor. Okuldan gelen öğrencilere de yemek yerken kitap okumayı teşvik ediyor.

Gül Ayşe’nin Yeri İşletmecisi Ayşe Özkamalı, asıl mesleğinin terzi olduğunu ancak hizmet sektöründe faaliyet gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

ÜRETTİKÇE MUTLU OLUYORUM

“İsmim Gül Ayşe Özkamalı. 20 Aralık 1970 doğumluyum. Evliyim ve üç çocuk annesiyim. Benim asıl mesleğim terzilikti. Evde oturmayı sevmiyorum ve bir şeyler ürettikçe mutlu olan bir insanım. Terzilik yapmak için dükkan araştırırken eşim bir gün geldi ve bana “ ben sana dükkan devraldım” dedi. Devraldık ama burası fazla el değiştirdiği için kötü bir imajı vardı. Çok fazla müşteri olmadığı için ürünler uzun süre raflarda kalmış ve gelen müşteriye de mecburi olarak bu ürünler satılmış. Mekanın el değiştirdiği ve kötü imajını kırmak için çözümler düşünmeye başladık. İlk etapta tabelayı değiştirdik ama istediğimiz sonucu elde edemedik. Daha sonra el broşürleri bastırdık ve okullara dağıttık. Sabah erkenden dükkanı açtım ve kapının önünde broşür dağıttım ve dağıtırken de hızlı bir şekilde buranın el değiştirdiğini anlatmaya çalıştım.

EVİMDE NASIL YAPIYORSAM

BURADA DA ÖYLE YAPIYORUM

Evde yaptığımız yemek neyse buraya da aynısını müşterilerimize de aynısını yapıyorum. Aslında müşterilerimizle de burada bir aile gibi olduk ve onları bir müşteriden ziyade evime gelen misafir gibi düşünüyorum. Öğretmenlerimiz yemeklerimizin tadına baktı ve gayet beğenerek öğrencilere tavsiye etti. Öğrencilerimiz ailelerine söyledi. Allah’ a çok şükür mekanın kötü imajını kırmayı başarabildik. Ben genelde olduğu gibi ürünleri yapıp rafta bekletme taraftarı değilim. Müşterilerimiz bir gün önceden bana haber verirler ve ben ona göre hazırlarım. Öğlenleri burada sulu yemekte veriyoruz. Yemekleri de evde çocuğuma yaptığım yemekleri nasıl yapıyorsam bunları da aynen öyle yapıyorum. Hatta ailem de burada gelip yiyor. Örneğin burada hamburger yapıyorum ama kesinlikle hazır köfte falan kullanmadan köfteyi kendim yapıyorum. Yanına patates yapıyorum ancak o da kesinlikte dondurulmuş market patatesi değil normal ev de yapılmış gibi anne patatesi.

KİTAP OKUMAYI VE OKUTMAYI SEVİYORUM

Okumayı çok seven bir insan olduğum için mekanıma da kitap detayına fazlasıyla önem verdim. Terzilik yaptığım dönemde de boş vakitlerimi televizyon ile değil, kitap okuyarak değerlendirirdim. Gelen müşterilerimize de raflardan kitap alıp okuyabileceklerini ve kendi evlerinde okumadıkları kitapları buraya getirebileceklerini söyledim. Okulların fazla bulunduğu bir bölgede yer alıyorum ve okul öğrencilerinin çoğu köyden geliyor. Öğretmenleri, öğrencilerden kitap alıp okumalarını istese bir kitap en az 20-25 TL. Burada amacım çocuklarımız kitap okusun. Özetini çıkarıp öğretmenine sunabilsin. Ayrıca okumak isteyenler alıp eve de götürebiliyor.

İLETİŞİM KANALLARI

Adres: İstiklal Mahallesi 113. Cadde No:82/1 ISPARTA

Tel: 0542 327 82 82   

a79c4770-8f70-40be-913b-e1c4f31c6831.jpg15d45c89-117a-4251-b510-c5aa12e043ce.jpgdd8d31c2-3a9f-4f0c-b259-2cdb02d4b0cb-001.jpg

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER