CHP HEYETİ SULAMA SORUNUNU YERİNDE İNCELEDİ

CHP Genel Merkezi, Ş. Karaağaç ilçesinde yaşanan ve yaklaşık 10 yıldır devam eden sulama sorununu yerinde görmek ve yapılması gereken Kapalı Devre Sulama Sistemini konusunda bilgi almak üzere Isparta’ya Milletvekillerinden oluşan 5 kişilik Heyet gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, 10 sene önce kamyonlar ile meyve, sebze ticareti yapan ilçenin maalesef ki, bugünlerde sulu tarım yapamaz duruma geldiğini ifade ederek şunları söyledi; “Bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu nun görevlendirmesiyle TBMM İdare Amirimiz ve Burdur Milletvekilimiz Mehmet GÖKER, Antalya Milletvekilimiz Aydın ÖZER, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu KÖKSAL, Gönen Belediye Başkanımız Osman Kesmen, İlçe Başkanlarımız, Yöneticilerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımızın katılımı ile Şarkikaraağaç ilçemizde vatandaşlarımızla buluştuk.

 

AKP Milletvekilleri "Kapalı Devre Sulama Sistemini" yaklaşık 10 yıldır vaat olarak vatandaşımızın önüne getirmelerine rağmen sonuca ulaştırmamışlar. 10 sene önce kamyonlar ile meyve, sebze ticareti yapan ilçemiz maalesef bugün sulu tarım yapamaz duruma gelmiş. Ayrıca sulama sorunu sadece Şarkikaraağaç’ ta değil, Yalvaç ve Gelendost İlçelerimizde de büyük problem haline gelmiştir. Bölge milletvekillerimiz ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Isparta'mızın sorunları ile bu kadar yakından ilgilenirken iktidar partisinin Isparta milletvekilleri neden bu sorunlara kulaklarını kapatmaktadır? Tarım ve hayvancılık yani gıda üretimi pandemi sonrasının en kritik sektörleri arasında yer almaktadır. İktidar partisinden verilen vaatleri yerine getirmesini ve sorunlara çözüm üretmesi bekliyoruz. Yapmadıkları takdirde Cumhuriyet Halk Partisinin Millet ittifakıyla iktidarında bu sorunların çözümü için büyük gayret göstereceğimizin sözünü de hemşehrilerimize veriyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER