CHP ISPARTA’DA YENİ BİR JENERASYON İŞ BAŞINDA…

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, 16 yıl aradan sonra kaybedilen milletvekilliği ilk genel seçimde yeniden kazanacaklarını söyledi. Halıcı, ‘Isparta’nın CHP Milletvekiline ihtiyacı var’ dedi.

 

 

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, Soner Toros’un Instagram (son32isparta) canlı yayınına konuk oldu. Koronavirüs sürecini değerlendiren İl Başkanı Halıcı, halkın ekonomik sıkıntılarının çözümü için bugünden çalışma yapılması gerektiğini belirtti. İl Başkanı Halıcı, şu açıklamalarda bulundu:

20 YILDIR AKTİF SİYASET YAPIYOR

1979 Isparta doğumluyum. İlk, orta, lise öğrenimimi Isparta’da tamamladıktan sonra Pamukkale Üniversitesi İİBF’yi bitirdim. Yüksek Lisansımı SDÜ’de yaptım. 8 yıl milletvekilliği danışmanlığı, 2 dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptım. 20 yıldır CHP’de aktif siyasetin içerisindeyim. Gençlik kolları örgütü içerisinde yer aldım. Delegelerimizin uygun görmesi ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevini yürütüyorum.

EYLEM PLANIMIZI DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDIK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu yaş jenerasyonunda ilk biz bu göreve talip olduk ve seçildik. Farklı bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Yeni bir söz söylemek istiyoruz. Bu nedenle farklılık olduğunu düşünüyorum. Biz seçildikten sonra 3 hafta gelen-giden vatandaşlarımızı ve partililerimizi ağırladık. Sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizin ziyaretleri oldu. Koronavirüs sürecinde partimizin genel merkezinden gelen talimat ile partimizi kapattık. Bu süreç bizi farklı eylem planlarına itti. Bu süreçte toplumun sıkıntılarını gördük ve kriz masası oluşturmaya karar verdik. Toplumun acil ihtiyaçlarına karınca kararınca çözüm üretmek için kriz masasını kurduk. Zaman zaman gıda yardımı, maske temini ve kurumlarda yaşanan sıkıntıları çözmek için merkezde bir yapılanma başlattık. Bu dayanışma çalışmasını daha sonra ilçelere taşıdık. 350 aileye gıda yardımında bulunduk. Birçok sorunun çözümü için ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarla irtibata geçtik.

BU BÜTÜN TOPLUMUN PROBLEMİ

Çünkü bu tüm toplumun problemi. Dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız. Bu süreçten sonrası için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Koronavirüs ile mücadele ederken bir taraftan da bundan sonrasının planlanması gerekiyor. Bilim Kurulu oluştu, bu kurul çok güzel sınav verdi. Ben aslan payını Bilim Kurulu ve sağlık çalışanlarına veriyorum. Bu krizin üstesinden geldiler. İşin siyasetine baktığınızda başka türlü eksiklikler olduğunu gördük. Parti olarak tavsiyemiz oldu. Sosyal Ekonomik Konseyin toplanması gerektiği çağrısında bulunduk. Sayın Genel Başkanımız bunu ısrarla söylendi. Pandemi sonrası bugünden tasarlanırsak büyük krizlerin önüne geçilmiş olur.

ISPARTA, CHP MUHALEFETİNİ ÖZLÜYOR

2002’den bu yana devamlı milletvekili çıkartan bir partiydik. Sayın Coşkuner, Rahmetli Valimiz Ali Haydar Öner bey ve İrfan bey Isparta Milletvekili olarak görev yaptı. Mevlüt bey il başkanımızdı. 9 yıl milletvekilliği yaptı. Ben de 4 yıl danışmanlığı yaptım. Benim ailemden sonraki siyasi öğretmenimdir. O günden bugüne gelirken. Maalesef son seçimlerde hem aday hem genel merkez hem de örgütlerimiz açısından baktığımız da 3’lü bir hata olduğunu görüyoruz. Tek taraflı bir hata değil. O gün partinin üyesiydim, üye olarak benim de hatam var. Fakat şu anda bizim sahada gördüğümüz çok farklı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tekrar milletvekili çıkarmasına Isparta’nın ihtiyacı var. Evet Aylin Hanım Millet İttifakı üyesidir, İyi Parti Milletvekilidir. Elinden geldiğince gayret ediyor. Fakat Cumhuriyet Halk Partisiz muhalefet düşünülemez. Isparta’nın ihtiyacı var. Mevlüt Coşkuner bey o dönem iktidarın da iyi çalışmasına vesile olmuş. Muhalefete göre iktidarın da performansı etkileniyor. Önümüzdeki seçimde burada milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum.

EZBER BOZMA İDDİASINDAYIZ

Isparta için de çok önemli. Isparta, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olmamasının eksikliğini hissediyor. Ezber bozan çalışmalar yapacağız’ demiştik. Biz kongreden sonra ertesi gün sokağa indik. Pandemi bile bizi durduramaz. Çünkü biz siyasetçi sorumluluğunu almış insanlarız. Oldukça yoğun bir süreç geçiriyoruz. Planlama değişti. Başka çalışmalar planlarken vatandaşın acil sorunlarına çözüm için çalışıyoruz. Farklı bir dil kullanarak, farklı bir vizyon koyarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz.

31 MART SEÇİMLERİ

31 Mart, parti üyelerimizin alışkın olmadığı bir süreçti. Türkiye’deki hava ile birlikte bir havanın oluştuğuna inanıyorum. Özellikle büyükşehirlerde Millet İttifakı, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında oluştu. Burada doğal olarak İYİ Parti çatısı altında girildi. Burada bir heyecan yakalandı ve artarak devam etti. Seçim kazanılamadı ama alınan sonuç başarılı bir sonuçtur. Önümüzdeki ilk seçimde hem genel seçimde hem yerel seçimde CHP İl Örgütünün görüş ve düşüncelerinin ağırlığını hissettireceğimizi düşünüyorum.

İKTİDAR ENERJİSİNİ KAYBETTİ

Dünya farklı bir yere evrildi. Mevcut iktidar partisi enerjisini kaybetti. Artık yeni hedefler ve projeler koyamıyor. Vatandaş büyük sorunlarla boğuşuyor. Zaten bir kriz sürecindeydik bir de koronavirüsü geldi. Ekonomik darboğaza yakalandık. Vatandaşlarımız darlıklarla mücadele ediyor. Birçok esnafımızın sorunu var, acil çözüm bulmak zorundayız. Planlamamızı bu yönde yapmak zorundayız. Pandemi sonrasına hedefler konmalı. Eğitim ve üretim noktasında hedefler konmalı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin önderliğinde Millet İttifakı’nda Türkiye için çok daha iyi yapının ortaya konabileceğini düşünüyorum.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ DEĞİŞMELİ

Bu süreçte hayatımıza çok farklı terimler girdi. Uzaktan eğitim, evden çalışma, dijital para… Dünya eski dünya olmayacak. Önlem almalıyız. Yoksa kaybolur gideriz. İşsizlik oranları yüksek. Çok daha büyük bir işsizlik bizi bekliyor. Dolar, 7 TL’nin üzerine geldi. Her geçen gün fakirleşiyoruz. Etkilerini önümüzdeki aylarda göreceğiz. Sanal gündemlerden sıyrılıp Türkiye’nin gündemini değiştirmeyelim. Sorumluluğumuzu yerine getirelim. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Sayın Cumhurbaşkanından şunu beklerdim. Bütün parti il başkanlarını, işçi ve işveren sendikalarını eksiksiz toplayıp, istişare etmeliydi. Vatandaş şu an cebinin ve canının derdinde. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ne kadar yanlış olduğunu da bu süreçte görmüş olduk. Partili cumhurbaşkanı Türkiye’nin tamamını kucaklayamıyor, sorunlara çözüm üretimiyor, ortak aklını, devlet aklını işletemiyoruz.”

 

ITSO’NUN PROJELERİ

PANDEMİ SONRASINA

IŞIK TUTAN PROJELER

               CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, ITSO Başkanı Mustafa Tutar’ın açıkladığı enerji kooperatifi, hayvancılık A.Ş ve özel meslek lisesi projesine dikkat çekerek “ITSO Başkanımızın Kanal32’de açıklamaları vardı, hedeflerini açıklamış. Enerji kooperatifi, hayvancılık projesi. Bunlar çok güzel projeler. Biz bunları destekliyoruz. Pandemi süreci sonrasına ışık tutan bir proje. Isparta özelinde kalkınma hedeflerini önümüze koyuyor. Bu çalışmalar devam etmeli” dedi.

 

TEMİZLİK İŞLERİ

EKİBİNİ KUTLUYORUZ

               CHP İl Başkanı Yalım Halıcı koronavirüs sürecinde Isparta Belediyesi’nin temizlik işleri anlamında önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Temizlik İşleri ekipleri tarafından yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları ile rahat nefes aldıklarını belirten Halıcı, temizlik işleri personeline teşekkür ederiz” dedi.

               CHP İl Başkanı Halıcı, sağlık personelinin de önemli çalışmalara imza attığının altını çizdi.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER