GÜL PARK’TAN ZAMBAKLI’YA TURİZM GÜZERGAHI

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 2021’den 2022 sonuna kadar devam edecek çalışmalarla Isparta şehir merkezinde tur yapılabilecek ortamlar hazırlanacağını söyledi.
 
 
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, turizmin önemine dikkat çekerek “Ispartamız artık turizm ile de öne çıkıyor. Pandemiden önce hatırlayın. Gül turizmini, lavanta turizmini. Sadece gülyağı üreten Isparta şimdi gül bahçelerine misafir kabul ediyor. Lavanta turizmi başladı. Kuyucak’a 1 günde 80 bin kişinin geldiği günler oldu. Davraz Kayak Merkezimiz büyük değer. Üzüm Pazarı’nı yapıyoruz. Orası da bir cazibe merkezi olacak. İşte Millet Bahçesi Projemiz için önemli bir süreç daha aşıldı. Gelecek ay inşallah ihalesi yapılacak. Damgacı Sokak’ta sokak sağlıklaştırması ve 29 evin restorasyonu için ihale hazırlıkları devam ediyor. Kiliseleri restore ediyoruz. Kirazlıdere’yi bitiriyoruz. Oradan Zambaklı’ya kadar ineceğiz.
TURİZM GÜZERGAHI
2022’DE TAMAMLANACAK
Isparta’ya gelen tur otobüsleri Gül Park Millet Bahçesi’nde park edecekler. Millet Bahçesi’ni gezdikten sonra Kaymakkapı’ya Üzüm Pazarı’na, Damgacı Sokak’a gidecek. Oradan kiliselerimizi gezecek, Kirazlıdere tesislerimize çıkacak. Oradan arka yoldan Zambaklı Şelalesi’ne inecek. Böyle bir tur güzergahı hazırlıyoruz. İnşallah bu çalışmaların tamamı 2022’de bitmiş olacak.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER