GÜRKAN’DAN GÖRDÜĞÜNÜ 60 YIL SONRA UYGULUYOR

IYAŞ, inşaata giriyor

IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Büyükleblebi, 1960’lı yıllarda 7 yıl çalıştığı Gürkanların fabrikasında merhum işadamı Mustafa Gürkan’ın uyguladığı ‘ev sahibi yapma’ modelini IYAŞ’ta hayata geçirecek. İşçilerin emekliliğinde hak edeceği tazminatları şimdiden peşinat olarak kabul edilecek, taksit taksit ev sahibi olmaları sağlanacak. Personelden sonra ortaklar ve çocukları için de konut yapılacak.

IYAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Erol Büyükleblebi, köklü bir ticari geçmişe sahip. Ticaretin yanında siyaset ve spor hayatında da etkin rol oynayan Büyükleblebi, 60 yıl önce Merhum Hayırsever İşadamı Mustafa Gürkan’dan gördüğünü, bugün uygulama kararı aldı. Gürkan modeli IYAŞ’ta uygulanacak.

IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Büyükleblebi, basın toplantısında IYAŞ’ın inşaat sektörüne gireceğini açıkladı. IYAŞ’ın kuruluşundan bu yana çalışan personelin olduğunu belirten Büyükleblebi, emektar personelin ev sahibi yapılmasına ilişkin bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Personelin emekli olduğunda alacağı kıdem tazminatının şimdiden peşinat olarak sayılıp, evlerin inşa edileceğini belirten Büyükleblebi, isteyen personelin ev sahibi olacağını bildirdi. Büyükleblebi, personelden sonra ortaklar ve çocuklarının ev sahibi yapılmasına ilişkin çalışmalara imza atılacağını ifade etti.x

Son32’nin sorularını yanıtlayan IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Büyükleblebi, Merhum İşadamı Mustafa Gürkan’ın 1960’lı yıllarda bu modeli uyguladığını anlattı. Kendisinin de 7 yıl Gürkan Fabrikası’nda çalıştığını belirten Büyükleblebi, “Mustafa bey usta başılar vardı. Emektar insanlar. Onları ev sahibi yaptık. Tazminatları ile onlara ev yaptırdı. Şimdi biz de IYAŞ’ın emektar personeli için bunu düşünüyoruz. İnşallah başarılı oluruz” diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER